Черкаська музична школа #1 ім. М.В.Лисенка.

Відділ оркестрових інструментів

Відділ оркестрових інструментів існує від дня заснування школи. На даний час на оркестровому відділі працює 9 викладачів та навчається 116 учнів. На відділі створено:

  • Ансамбль скрипалів старших класів «Віола» (керівник Квітка І.І.) працює вже 63-й рік. Засновником та керівником на протязі 45 років був Сілкін Анатолій Федорович;
  • Камерний оркестр учнів та викладачів (керівник Міщенко В.М.);
  • Симфонічний оркестр (керівник Лісун О.О.);
  • Камерний ансамбль «Експресія» (керівник Горбунова В.К. );
  • Ансамбль скрипалів молодших класів «Музичні перлинки» (керів. Тихомірова Т.М.);
  • Квінтет скрипалів  (керівник Нагорна Г.М.).

За цей час багато учнів відділу продовжили навчання в Черкаському  музичному училищі ім. С.С.Гулака-Артемовського, Київському інституті музики ім. Р.М. Глієра, Київському Національному Університеті Театру, Кіно і Телебачення ім.. І.К.Карпенка-Карого, Київський національний університет культури і мистецтв та Київській Академії мистецтв, є артистами оркестрів та ансамблів як в Україні, так і за її межами, викладають в навчальних закладах.







Історія відділу.

Відділ оркестрових інструментів існує від дня заснування школи.
У післявоєнні роки на відділі працювали Сілкін А.Ф., Польський Я.Л., Фідель Л.М., Трохименко П.С. Значними досягненнями була позначена робота Русановської Л.М., Овчаренко Н.Х., Ходас С.П.

Ансамбль скрипалів викл. Сілкін А.Ф. 1958 р.

Ансамбль скрипалів, викл. Сілкін А.Ф., 1958 р.

В 1971 році Заслуженим працівником культури України Штейнманом Аркадієм Семеновичем був створений Камерний оркестр на базі Черкаської дитячої музичної школи № 1 з викладачів оркестрового відділу. А в 1984 році президією правління Музичного товариства УРСР присвоєно почесне звання «Народного». Популярність оркестру велика, його концерти відбувалися майже у всіх районах області. За творчою путівкою Музичного товариства він виступав у Києві, Кишиневі, Москві. Камерний оркестр – учасник багатьох конкурсів, оглядів, фестивалів. Майстерність музикантів відзначено на огляді художніх колективів Музичного товариства УРСР, де він посів ІІ місце в республіці. Серед нагород – Грамота Міністерства культури УРСР, ВДНХ України, Диплом Великого театру Союзу РСР.

Диплом народного камерного оркестру

Народний камерний оркестр є Лауреатом другого Всесоюзного фестивалю народної творчості. Колектив неодноразово виступав по обласному і республіканському радіо, двічі знімався в фільмах. Нещодавно колектив святкував 40-річчя з дня заснування , в стінах школи та на сцені Художнього музею міста були дані урочисті концерти.

У середині 90 років ХХ століття у школі навчалося приблизно 960 учнів, 200 з них – навчалося на оркестровому відділі.