Uncategorized
Святковий концерт поваги та подяки всім, хто захищає незалежність, свободу та територіальну цілісність України
Запрошуємо громаду міста відвідати тематичний концерт “Музика нашої єдності”, присвячений силі духу українського народу і мужності її захисників. Захід відбудеться 10 травня 2024 року о 17:00 в Черкаській обласній філармонії.
У програмі концерту вихованці школи та викладачі подарують вам кращі твори геніальних українських класиків, метрів сучасності та всіма улюблені народні мелодії.
Цей святковий концерт стане знаком поваги та подяки всім, хто захищає незалежність, свободу та територіальну цілісність України. Саме завдяки їхній самовідданості та мужності ми живемо, виховуємо дітей, і в кожному місті, кожному селі нашої країни завжди майорітиме синьо-жовтий прапор», – зазначають організатори.
Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва!
Нагородження учениці школи VІІІ Національною премією «Діти – гордість України 2023»
22 грудня 2023 в столиці нашої країни м. Києві відбувалася урочиста офіційна церемонія нагородження номінантів VIII Національної премії “Діти – гордість України 2023″ під патронатом та опікою Марини Кінах.
Діти з усіх куточків України отримали нагороду за своє лідерство і таланти.
Номінанткою від Черкаської області була визначена талановита скрипалька школи, неодноразова стипендіатка міського голови, учениця 9 класу Лупина Ніка, що є вихованкою викладачки Віри Михайлівни Міщенко!
Творчі досягнення Ніки подавалися поважному журі конкурсу на розгляд, для визначення рівня конкурсанта, згідно вимог конкурсу за три останніх роки.
Ніка брала участь в майстер-класі Максима Брилінського, «Гутенштейн майстер-клас», м. Гутенштейн (Австрія);
З березня по серпень 2022 року паралельно навчалась в Conservatorio Luca Marenzio м. Брешіа Італія у викладача Filippo Lama.
Грає в камерному ансамблі, симфонічному оркестрі школи та дуеті, веде активну концертно – конкурсну діяльність. Як солістка виступала з обласним симфонічним оркестром Черкаської обласної філармонії під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв Олександра Дяченко та з групою «Паралелі» Черкаської обласної філармонії.
Постійно приймає участь в проектах, благодійних концертах для людей похилого віку, дітей з особливими потребами, для онкохворих дітей та дітей-сиріт.
За останні 3 роки (період 2021-2023р.р.) Ніка отримала 152 перемоги в конкурсах різних рівнів.
Workshop Дмитра Амстібовського
08 травня 2023 року в концертній залі нашої школи пройшов Workshop Дмитра Амстібовського. Нова цікава форма роботи. Дякуємо, пане, Дмитре, що поділились своїм досвідом. Викладачі мали змогу не тільки послухати, а і прийняти участь в цьому заході. Окрема подяка нашому прекрасному концертмейстеру Ларисі Варчук.
Проходження курсів підвищення кваліфікації в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України
Вітаємо колектив педагогічних працівників школи з успішним проходженням двотижневих курсів підвищення кваліфікації в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України з 27.03 по 08.04.2023 року!
За програмою курсів педагогічні працівники досягли наступних результатів:
✔️знання проблем мистецької освітив освітньому просторі сучасної України;
✔️ розуміння актуальних питань мистецької освіти на основі стандартів Нової української школи;
✔️розуміння шляхів оптимізації та інтенсифікації навчального процесу мистецької школи;
вміння актуалізувати зміст викладання фахових дисциплін у мистецькій школі;
✔️ вміння запровадити інноваційні методики викладання фахових дисциплін в мистецькій школі;
✔️ вміння використовувати технічне забезпечення,інтернет- технології у навчально- виховному процесі а мистецькій школі.
Окрема подяка куратору групи Маключенко Ірині Євгенівні за професіоналізм!
https://www.facebook.com/Черкаська-дитяча-музична-школа-1-ім-МВЛисенка-875084152645047/photos/pcb.2507074352779344/2507073952779384/
Тиждень “Викладацької майстерні”
07 квітня 2023 року фінішує тиждень циклу методичних семінарів “Викладацька майстерня”.
Кожен день як відкриття талановитого потенціалу викладачів Черкащини! Сьогодні також емоційно та з щирими оплесками підтримки виступаючим викладачам та учням, дякуємо всім!!!
Прослухали майстер – класи секції фахівців хорового та сольного співу на тему: «Формування вокальних навичок як дієвий засіб музичного виховання учнів мистецьких шкіл»
Викладачі-спікери:
- ЖОВТОВА Тетяна Дмитріївна – викладачка-методист вищої категорії Чорнобаївської школи мистецтв з ученицєю 3 класу Коломієць Євою, що навчається в класі викладачки Ольги Курій Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка.
Тетяна Дмитрівна приділила увагу концертній підготовці учня, художнього образу, також люб’язно поділилися мінусовками пісень та нотними збірками.
- САЛТИКОВА Людмила Вікторівна – викладачка-методист вищої категорії, директорка Канівської школи мистецтв з ученицєю 7 класу Шпортко Яніною, що навчається в класі викладачки Віти Самойленко Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка
Людмила Вікторівна опрацювали художні прийоми концертного виступу вокалісту, образу, прийоми вокального дихання.
Особливу зацікавленість викликав майстер-клас ????️Комарової Наталії Андріївни викладачки- методиста вищої категорії, директорки Черкаської дитячої школи мистецтв з ученицєю 6 класу Лідії Мусеровської Татаріновою Поліною.
Наталія Андріївна представила американську методику та техніку співу Estill Voice Training, розповіла та практично опрацювала структуру системи 6-ти ступенів для розвитку голосу. Всі слухачі активно приймали участь відпрацьовуючи вокальні вправи та дихальні прийоми разом з Наталією Андріївною????
Наголошуємо на солідарній підтримці один одному та знов дякуємо викладачів, що відгукнулися на участь в якості спікерів та викладачам, які надали своїх учнів для проведення майстер-класів!
06 квітня 2023 року четвертий день методичного циклу “Викладацька майстерня”. За розкладом циклу відбулася секція фахівців духових та ударних інструментів по темі: «Технічне оснащення учня духовика».
Слухачі відмітили що всі запрошені фахівці секції розкрили тему дуже професійно та пізнавально. Крім того на “Викладацькій майстерні” була представлена власна практика та методика навчання по інклюзивній ОП Сапсая Івана Івановича, викладача вищої категорії, директора КЗ Червонослобідської ДМШ з учнем 4 класу Олександром Буша.
Цікаво, професійно, з досвідом своєї справи показав майстер-клас по флейті Богомол Василій Іванович – викладач вищої категорії Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського з ученицєю 4 класу Тюкаловою Марією (клас Петра Метелі, викладача Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка).
Велику зацікавленість викликав майстер-клас Черкашина Олександра Олександровича – викладача вищої категорії, старшого викладача, завідувача відділом духових та ударних інструментів Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка з ученицєю 2 класу Гаврилюк Дар’ією викладача Черкаської ДМШ № 2 Рудніченка Анатолія Матвійовича. Олександр Олександрович не тільки представив авторську напрацьовану методику викладання, а й поділився нотними збірками, цікавими порадами та практичним прийомами. Дякуємо всім за плідний методичний день, цікаве та корисне практичне спілкування з колегами.
03 квітня 2023 року розпочався тиждень “Викладацької майстерні” в рамках річного плану роботи навчально-методичного
відділу закладів культури і мистецтв Черкаської області, організований за ініціативою та спільно з Черкаською ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка.
Цикл семінарів запланований по декількох спеціалізаціях у формі майстер-класу з учнями інших фахівців.
Сьогодні творча викладацька майстерня зібрала фахівців народних інструментів секції “Баян. Акордеон” на тему: «Художні засоби виразності у учнів ДМШ по класу баяна, акордеона».
Дякуємо наступним викладачам за вміння розкрити тему, показати результативні методи роботи, демонстрацію напрацьованих роками та досвідом авторських майстерних прийомів:
- Немна Алла Петрівна–викладач-методист вищої категорії КЗ «Мистецька школа» Жашківської міської ради.
- Путинець Ігор Юрійович-викладач вищої категорії, старший викладач, директор КЗ Золотоніської школи мистецтв.
- Махник Володимир Степанович – викладач вищої категорії КЗ Червонослобідської ДМШ.
Окрему подяку висловлюємо викладачам, які підготували та надали можливість провести майстер-клас з їх учнями: Заслужений працівник культури України Надія Качор, Володимир Махник та Алла Смірнова!
Майстер-клас зі скрипкового виконавства
30 березня 2023 року у концертному залі Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, в рамках роботи методичного об’єднання викладачів класу струнно-смичкових інструментів мистецьких навчальних закладів міста Черкаси та відповідно до наказу ДОГП ЧМР, відбувся майстер-клас зі скрипкового виконавства, який провів викладач методист вищої категорії, член Громадської організації виконавців класичної музики «Академус», артдиректор Міжнародного конкурсу Скрипкової музики «Kharkiv String Art», соліст Харківської обласної філармонії – Дмитро Євгенович АМСТІБОВСЬКИЙ з учнями Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка Лупиною Нікою та Шершень Ганною (викладач Віра МІЩЕНКО, концертмейстер Наталія АНДРІЙЧУК), Ларжевськаою Єлизаветою (викладач Тетяна ТИХОМІРОВА, концертмейстер Лариса ВАРЧУК) та учнями Черкаської ДМШ № 2 – Капелюхою Марією (викладач Ольга АТАМАСЬ).
Висловлюємо щиру подяку Дмитру АМСТІБОВСЬКОМУ за високий професіоналізм, методи викладання та педагогічну майстерність. Неймовірна за своєю позитивною енергетикою мистецька подія залишила прекрасні емоції та найкращі враження. Сподіваємося на подальшу творчу співпрацю.
Ще на один день ми стали ближче до перемоги. Все буде Україна!
В рамках проекту міської ради відбулося стажування другої зміни учнівської молоді, що обрали для стажування галузь культури
02 березня 2023 року пройшло стажування другої зміни учнівської молоді. Адміністрація школи ознайомила з базовими тезами управлінської роботи, специфікою роботи закладу та обговорили напрямок стажування, що саме цікавить в роботі мистецького закладу, та які структурні підрозділи відвідати.
У продовження зустрічі діти відвідали репетиції дитячих творчих колективів, крім того стали самі учасниками цих колективів, також були присутніми на концерті і мали змогу опанувати в практиці гру на бандурі, гітарі, скрипці та ударних інструментах. Під час зустрічі пролунав сигнал повітряної тривоги і діти перейшли з усіма учнями в укриття, де продовжили знайомство з буденним життям закладу.
Зустріч відбулася в позитивних емоціях та з користю для майбутніх управлінців.
#освітаЧеркас, https://www.facebook.com/Черкаська-дитяча-музична-школа-1-ім-МВЛисенка-875084152645047/videos/pcb.2477142815772498/5935062406614716
Юрін став Лисенком: У Черкасах відбувся перформанс до дня народження Миколи Лисенка
Світлини з музичного перформансу в Черкаській ДМШ №1 ім. Миколи Лисенка до дня народження українського композитора, диригента, фольклориста, світоча української музики Миколи Лисенка запам’ятаються дітям надовго. Сьогодні в школі відзначали 181 річницю дня народження видатної особистості нації – Миколи Віталійовича Лисенка. Опери “Наталка Полтавка”, “Енеїда”, “Тарас Бульба”, “Різдвяна ніч”, дитяча опера “Коза Дереза”, хорові твори, пісні, фортепіанна музика – все це талановитий спадок митця, який потрібно вивчати та цінувати!
По сценарію від першої особи виступав сам композитор. Перевтілення відбулося дякуючи Олексію Юріну – поету, драматургу, перекладачу, педагогу, теле- та радіоведучому, діти були під враженням, за селфі по закінченню заходу стояли в черзі! Всі поринули в минуле сторіччя, познайомилися з родиною композитора, його дитинством, помандрували на Полтавщині, в Харкові, в Києві, в Лейпцигу, почули цікаві дрібниці його особистого життя. Глядачі послухали вокальні, фортепіанні, хорові твори, перекладення для бандури, твори у виконанні як юних виконавців так і дорослих професійних колективів!
Прикрасою заходу були виступи ансамблю сучасної та народної пісні Черкаської обласної філармонії ,,Росава,, та обласної капели бандуристів, під керівництвом Світлани Кладій, прозвучали яскраві та потужні ілюстрації творчості М.Лисенка!
https://procherk.info/news/7-cherkassy/109262-jurin-stav-lisenkom-u-cherkasah-vidbuvsja-performans-do-dnja-narodzhennja-velikogo-kompozitora
100 років заснування Першої музичної школи у місті Черкаси
Шановні містяни, музиканти, шанувальники мистецтва та музичної освіти, наші випускники, учні та батьки!
Саме в 1923 році, сто років тому, відповідно до архівних відомостей Київського державного архіву, в Києві було прийнято рішення про створення в нашому місті Народної музичної школи!
15 березня 1923 року був створений Проєкт школи та прийнято рішення про відкриття школи та умови фінансування.
ХХ століття для нашої школи було складним, буремним, неоднозначним, але багатим на талановитих особистостей, на яскравих та вдячних послідовників нашої справи, багатим на музичні педагогічні династії, радісним на здобутки та долі наших вихованців!
З сьогоднішнього дня ми починаємо історичний екскурс в наше минуле, знайомство з нашим педагогічним складом, людьми, яки стояли у витоків створення та з року в рік примножували авторитет нашої школи!
Далі буде…