Черкаська музична школа #1 ім. М.В.Лисенка.

Новини


“Діти – гордість України 2023″


22 грудня 2023 в столиці нашої країни м. Києві відбувалася урочиста офіційна церемонія нагородження номінантів VIII Національної премії “Діти – гордість України 2023″ під патронатом та опікою Марини Кінах.
Діти з усіх куточків України отримали нагороду за своє лідерство і таланти.
Номінанткою від Черкаської області була визначена талановита скрипалька школи, неодноразова стипендіатка міського голови, учениця 9 класу Лупина Ніка, що є вихованкою викладачки Віри Михайлівни Міщенко!
Творчі досягнення Ніки подавалися поважному журі конкурсу на розгляд, для визначення рівня конкурсанта, згідно вимог конкурсу за три останніх роки.
Ніка брала участь в майстер-класі Максима Брилінського, «Гутенштейн майстер-клас», м. Гутенштейн (Австрія);
З березня по серпень 2022 року паралельно навчалась в Conservatorio Luca Marenzio м. Брешіа Італія у викладача Filippo Lama.
Грає в камерному ансамблі, симфонічному оркестрі школи та дуеті, веде активну концертно – конкурсну діяльність. Як солістка виступала з обласним симфонічним оркестром Черкаської обласної філармонії під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв Олександра Дяченко та з групою «Паралелі» Черкаської обласної філармонії.
Постійно приймає участь в проектах, благодійних концертах для людей похилого віку, дітей з особливими потребами, для онкохворих дітей та дітей-сиріт.
За останні 3 роки (період 2021-2023р.р.) Ніка отримала 152 перемоги в конкурсах різних рівнів.


8 нових бандур отримала Черкаська дитяча музична школа № 1 ім. М.В. Лисенка

Довгоочікувані бандури саме під Новий рік! Нарешті оновили фонд наших інструментів за рахунок коштів місцевого бюджету – закупили 8 бандур виробництва фабрики “Плеяда” міста Чернігів! Дякуємо департаменту освіти та гуманітарної політики та депутатському корпусу Черкаської міської ради за пріоритет розвитку та ідею оновлення музичного фонду мистецьких шкіл міста! Знаємо що нові інструменти в руках нашіх викладачів та учнів будуть служити розвитку бандурного мистецтва нашої країни та задля популяризації прекрасного українського інструменту!



“Посвята в музиканти” 18 грудня 2020 року.

Кожного року під Новий рік на відділах фортепіано І та ІІ відбувається свято першокласника “Посвята в музиканти”. І цей рік не став виключенням.
Як завжди, юні музиканти повні надій і натхнення із задоволенням демонстрували свій перший публічний виступ. Вірші, загадки, різні запитання з музичної грамоти, подарунки і, нарешті, привітання Діда Мороза по Скайпу зробили цей вечір цікавим і незабутнім, як для дітей так і їх батьків.



“Новорічний вернісаж”

Певний рубіж підведено. Головне, по привсе не зупинятися і йти далі, щоб музика завжди звучала в нашому житті, в душі наших учнів. Святковий виступ на “Новорічному вернісажі” у обласному художньому музеї м. Черкаси 18.12.2020. Фотозвіт святкового концерту “Новорічний вернісаж” в залі обласного художнього музею. Дякуємо всім учасникам та організаторам за святковий настрій, чудові музичні враження та яскраві творчі виступи! Також висловлюємо вдячність керівництву Черкаського обласного художнього музею за можливість продовжувати концертну діяльність вихованців школи!



 

 

 

 

 

 

 


“Крутий заміс”

17 грудня напередодні свята улюбленого усіма дітками і дорослими – Святого Миколая учні-бандуристи Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка завітали до затишної оселі творчого проекту “Крутий заміс” з музичними дарунками, програма заходу була дуже цікавою, святковою, в поєднанні з прекрасним виконанням віршованих сцен та віршів подарованих юними дітьми – акторами, бандура гармонійно звучала! Дякуємо засновникам та організаторам проекту та Людмилі Квартальовій за запрошення! Успіху та процвітання основоположнику цієї справи!



“В дитячих долоньках бандура виграє!”

“В дитячих долоньках бандура виграє!” – така назва нашого невеличкого бандурного свята, що відбулося 15 грудня 2020 року в концертному залі школи! Дякуємо усім нашим бандуристам школи, що приклали максимум зусиль для підготовки, показали свої здібності, підняли настрій батькам та порадували викладачів! Всі дітки дуже старались, і це дуже важливо, саме головне, що пограли в такому гарному залі і зазвучали живі звуки бандури! І діти знову відчули відповідальність, і тепер будуть ще більше працювати! Приймали участь учні з 1 по 8 класи. Звучали різнохарактерні та різножанрові твори, пісні в сучасних обробках. Вдячні нашій ведучій Кузьменко Олені Петрівні, що розповіла багато нового та пізнавального дітям про відомих виконавців, композиторів, видатних викладачів, майстрів, важливих особистостей в бандурному мистецтві! На завершення творчого заходу пролунав музичний дарунок напередодні новорічних свят від тріо викладачів. Приємна співпраця з нашою усіма любимою Іриною Миколаївною! Дуже приємно, що наші викладачі завітали на гостину і підтримали нас! Низький Вам уклін за знання і сили які вклали навчаючи нас! Тепер ми вже знаємо яка це не легка праця. Нехай завжди бандура надихає, єднає та зігріває серця!❤️”, розповідає викладач бандури Наталія смоляр.



В Черкаській ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка демонтували 150-річний балкон

Демонтували балкон, прикро… Вимушена міра для ліквідації аварійної ситуації над центральним входом школи, ось так ми тепер виглядаємо????!. Питання подальшої долі красивої будівлі нашого міста, архітектурної родзинки, місцевої пам’ятки розташованої в самому центрі в півкварталу від ОДА та в кварталі від ЧМР, залежить виключно від депутатського корпусу нової каденції. Звертаюся до Анатолій Бондаренко, Ігор Волошин, Юрій Тренкін, Віктор Євпак, Иван Сухарьков, Юрий Котолуп, Любов Майборода, Олександр Радуцький, Віктор Беззубенко, Роман Діскант, Валерий Миняйло, Володимир Друмашко, Elena Shevchenko, Тимофій Тронц та до всіх інших новообраних депутатів- призиваю до цивілізаційного підходу в збереженні історії нашого міста! Питання чому минулого року так і не профінансували проект фасаду приміщення безумовно залишиться без відповіді????, ця тема протягом року була вже заговорена пресою та ,,небайдужими,, блогерами та політиками…в результаті маємо лише демонтаж з подальшими планами на майбутній проект капітального ремонту фасадів. Будемо чекати від вас рішень по 2021 бюджетнму року, відповідальності та бажання творити наше місто!



Черкаській ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, відбувся концерт-лекція гітарного мистецтва “Магічність шести струн”.

11 грудня, в Черкаській ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, відбувся концерт-лекція гітарного мистецтва “Магічність шести струн”.
У виконанні найкращих учнів та ансамблів гітар молодших класів “Фанданго”, старших класів “Аллегріас” прозвучала різноманітна гітарна музика 17-21 cт.
Концерт пройшов у теплій, дружній атмосфері. Учні виступали, а батьки слухали з задоволенням, та одноголосно посумували над відсутністю живих конкурсів (поїздок), концертів тощо.


Доповідь викладача на відділі фортепіано ІІ.

10 грудня 2020 року на відділі фортепіано відбулась доповідь з ілюстрацією викладача Рудченко Світлани Іванівни на тему: “Новинки сучасного репертуару для дітей”. Викладачі відділу дізнались про п’єси нових молодих композиторів і почули їх у виконанні учнів класу Світлани Іванівни. Було відмічено якісну підготовку дітей і змістовність та інформативну користь доповіді. Вітаємо і дякуємо!

 

 

 


 



 

 

Департамент освіти та гуманітарної політики
Черкаської міської ради

Юні скрипалі ДМШ №1 ім. М. В. Лисенка дарували свою творчість «Теплому дому».

24 жовтня  у Черкаському обласному центрі соціально-психологічної  реабілітації дітей   «Теплий дім»  юні скрипалі  ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка дарували його вихованцям гарний настрій та можливість отримати задоволення як від творів сучасних композиторів, так і від п’єс композиторів – класиків:  М.Лисенка, Дж. Перголезі, Б. Зноско – Боровського та інших. Після концерту діти з інтересом спілкувались між собою, а найсміливіші спробували грати на скрипці.

Серед  учнів, які виконували музичні твори для вихованців центру, необхідно  назвати найбільш активних учасників концертів для громадськості міста: Заєць Анастасія,  Рєзнікова Аліна,  Лупина Ніка,  Соловйова Ірина,  Кириленко Іван,  Простибоженко Віталій.

Усі вони навчаються у викладачів ДМШ № 1 Міщенко Віри Михайлівни та Тихомірової Тетяни Миколаївни.

Допомагали юним музикантам на струнних інструментах концертмейстери  Андрійчук Наталія Василівна та  Чернявська Інеса Вікторівна.

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/1D6DA29A-79C7-3622-5ECC-57A5E0631316/


“Політон” переміг на конкурсі “Королеві джазу – 100!”

http://procherk.info/news/7-cherkassy/58374-politon-peremig-na-konkursi-korolevi-dzhazu-100

25 листопада в приміщенні Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака – Артемовського відбувся обласний вокальний фестиваль – конкурс «Королеві джазу – 100!». Він був організований з метою підтримки творчо обдарованих дітей і молоді, популярізації кращих зразків світової джазової классики та з нагоди 100-річчя від дня народження «Королеві джазу» – американської джазової співачки Елли Фіцджеральд.
Политон фото1

У програмі виступу конкурсантів обов’язковим було виконання композиції з репертуару легендарної співачки. В нашому місті мало хто з вокальних колективів включає до свого репертуару джазову музику. В Черкаській ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка викладачі-вокалісти вже не перший рік працюють з репертуаром джазової музики. Вокальний колектив «Політон» під керівництвом Тетяни Поліщук та учні класу Ірини Варавіної, Лідії Мусеровської яскраво представили нашу школу.

Солісти, які стали переможцями І туру конкурсу, мали можливість у ІІ турі виконати джазові композиції у супроводі Big – Bend Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака – Артемовського.

До складу журі увійшли викладачі естрадного та академічного співу Черкаського музичного училища. Голова журі – заслужений працівник культури України, викладач-методист вищої категорії Євпак Микола Федорович.

Учні Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка в результаті творчих змагань стали переможцями конкурсу з наступними результатами:

І місце: вокальний ансамбль «Політон» (керівник викладач-методист вищої категорії Поліщук Тетяна Володимирівна, концертмейстери Черкашин Олександр Олександрович, Савченко Євгенія Юріївна, Оношко Анатолій Миколайович, Корнєєв Данило, Желудков Владислав Вікторович).

ІІ місце: Жовта Вероніка (старший викладач вищої категорії Варавіна Ірина Миколаївна).

ІІІ місце: Голубєва Каріна (викладач-методист вищої категорії Мусеровська Лідія Олексіївна).

Грчіч Мілена (старший викладач вищої категорії Варавіна Ірина Миколаївна).


Учні Черкаської музичної школи здобули чергову перемогу на конкурсі «Барви Полтави»

Новини ? Новини культури 29.11.2017 | 35 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/8F2AC97E-A809-5407-50CB-16646753F4E8/

http://novadoba.com.ua/44023-uchni-cherkaskoyi-muzychnoyi-shkoly-zdobuly-chergovu-peremogu-na-konkursi-barvy-poltavy.html

Учні відділу народних інструментів Черкаської ДМШ №1 ім. М. В. Лисенка одержали чергову перемогу на Всеукраїнському фестиваль-конкурсі виконавської майстерності гри на народних інструментах «Барви Полтави», який відбувся 25 – 26 листопада 2017 року в м. Полтава. У цьому складному конкурсі брали участь 9 учнів нашої школи, повідомляють у навчальному закладі.

Учні Черкаської музичної школи здобули чергову перемогу на конкурсі «Барви Полтави»

У склад журі увійшли заслужені артисти України, професор Харківського Національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського О. Міщенко, В. Доценко, професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського П. Фенюк, заслужений працівник культури, викладач кафедри народних інструментів Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка О. Жорновий, викладачі училища С. Тищик, Ю. Хниченко.

Учні Черкаської музичної школи здобули чергову перемогу на конкурсі «Барви Полтави»

Для участі в конкурсі з’їхались близько 80 учасників із різних куточків України.
Учні нашої школи гідно витримали конкуренцію кращих юних баяністів та акордеоністів України та заслужено отримали наступні почесні місця:
Калугін Роман – І місце, викладач-методист вищої категорії Смірнова Алла Миколаївна
Харченко Іван – І місце, викладач-методист вищої категорії Козлова Любов Миколаївна
ІІ місце: Харченко Катерина, викладач Козлова Л.М.
ІІІ місце: Могильов Артем, викладач Смірнова А.М.
Мошта Діана, викладач Козлова Л.М.
Хачатуров Артем, викладач Козлова Л.М.
Дипломант: Хачатуров Армаіс, викладач Козлова Л.М.
Учасники: Калугін Юрій, викладач Смірнова А.М.
Станіславчук Дмитро, викладач Смірнова А.М.


Міжнародний конкурс Білорусі оцінив талант юного баяніста

Новини ? Новини культури 21.11.2017 | 45 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/26D46F9A-886A-F2DA-91F9-4A94C6166727/

http://procherk.info/news/7-cherkassy/58060-cherkaska-dmsh–1-privezla-peremogu-z-bilorusi

У Білорусі, в місті Річиця, з 3 по 5 листопада 2017 року відбувся І Міжнародний конкурс баяністів – акордеоністів, організований на основі «Кубка світу», який проводить Міжнародна конфедерація акордеоністів. Цей конкурс включає великий спектр категорій: музиканти – солісти та колективи, різні за складом та віком.

Конкурс проходив у два тури. Для участі в першому турі було подано 262 заявки з 6 країн світу. У другому турі приймало участь тільки 94 юних музиканта.

Журі складалось з 11 членів, серед яких – заслужені артисти Білорусії (Р.Кудін, М.Івашкін, В.Пліговка, А. Маркович), України (Б.Мирончук, А.Душний), Росії (П.Уханов, С.Малишев, А.Козлов). Головою журі був заслужений артист України, професор Одеської консерваторії Мурза В. А.. Організатор конкурсу – магістр мистецтв, лауреат Міжнародних конкурсів, володар спеціальної премії Президента Білорусі, директор міжнародної школи та національного агентства «Akko – Premium» Антипов Трохим Олександрович.

Місто Черкаси було представлено завдяки фінансування з міської програми департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР «Черкаські таланти» талановитим юним баяністом Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, неодноразовим стипендіатом міського голови Харченко Іваном, багаторазовим переможцем Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів (викладач Козлова Любов Миколаївна), який пройшов відбір до ІІ туру конкурсу.

Серед 30 учасників ІV вікової категорії, до якої відносились студенти училищ, Харченко Іван отримав диплом Дипломанта ІV ступеня. Потрібно відзначити, що серед конкурсантів ціїє категорії було визначено всього 5 переможців.

Незважаючи на напружені конкурсні змагання та складнощі виїзду за кордон, Іван Харченко привіз додому массу позитивних вражень від конкурсу, концертів членів журі та прагнення до майбутніх перемог.

Поїздка представника м. Черкаси стала можливою завдяки фінансуванню з міської програми «Черкаські таланти» департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.


Подорож у світ музичних інструментів для маленьких черкащан.

Новини ? Новини культури 18.11.2017 | 23 перегляди

http://ogp.ck.ua/novini/novini-osviti/podorozh-u-svit-muzichnikh-instrumentiv-dlia-malenkikh-cherkashchan/%D0%97

Протягом останніх двох тижнів учні та викладачі ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка проводили концерти у ДНЗ міста. Діти із задоволенням приймали участь у концерті, дарували маленьким вихованцям садочків приємні музичні хвилини, знайомили їх із різноманітними музичними інструментами, ділились своїми враженнями від навчання у музичній школі. А викладачі на декілька хвилин знову потрапили у чарівний, світлий і ні з чим незрівнянний світ дитинства, країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя.Діти садочків проводжали учнів школи щирими усмішками та бурхливими оплесками.


Яскрава перемога скрипалів та піаністів Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/E0F273EE-7580-187B-1766-854910526AD0/

http://progolovne.ck.ua/yuni-muzykanty-z-cherkas-zdobuly-peremohu-na-vseukrajinskomu-konkursi/

Учні Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка здобули перемогу на ІV Всеукраїнському фестиваль – конкурсі «Сходинки до майстерності», який проходив у м. Кропивницький 12 листопада 2017 року.
До складу вибагливого журі увійшли: Лазуркевич Т.М. – декан оркестрового факультету, Заслужений артист України, доцент Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка; Гараніна Т.Ф. – старший викладач фортепіанного відділу Кіровоградського музичного училища; Малявкіна Є.В. – директор ДМШ №1 ім. Г.Нейгауза в м. Кропивницький; Польовий О.Г. – композитор, старший викладач Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової: Притула Д.Б. – Заслужений артист України, доцент Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової та інші. Головою журі була Народна артистка України, профессор Центрального українського державного педагогічного університету Валькевич Р.А.

Читати далі…

 


28 призів та дипломів привезли учні першої музичної школи Черкас з Всеукраїнського конкурсу «Київський колорит»

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/04F3AE1F-7D46-E59A-75FD-173CD9D40EA0/

Наука наполягає на певному зв’язку між астрономією та музикою. Астрономія – це наука, в основі якої лежить краса і гармонія світобудови. У музичному мистецтві талант дітей є відображенням краси і гармонії. Це в черговий раз довели учні Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, які взяли участь у VІ Всеукраїнському фестиваль-конкурсі музичного мистецтва «Київський колорит» 27-29 жовтня 2017 року у місті Києві.

Читати далі…

 


Майстер-клас за участю викладача-методиста Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра О.Я. Бондаренко

3 листопада на базі дитячої музичної школи 1 ім. М. В. Лисенка відбувся майстер-клас по класу фортепіано за участю Бондаренко Олени Яківни – викладача-методиста вищої категорії Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра. 5 років вона є директором Міжнародного фестивалю-конкурсу «Каштановий рояль» в місті Києві.

В майстер – класі були задіяні викладачі фортепіанних відділів всіх дитячих мистецьких шкіл нашого міста. Кожна школа представила по одному талановитому учню для практичної роботи над програмними творами. Олена Яківна в свою чергу продемонструвала талант та досягнення своїх учнів – студентки ІІ курсу Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра Карпенко Анни та учня Інтелігатора Ілларіона, їх концертній виступ визвав бурхливі оплески залу та яскраві емоції у слухачів.

- Майстер –клас – це вкрай потрібна форма роботи по підвищенню кваліфікації для наших викладачів. Департамент освіти і далі буде підтримувати організацію подібних заходів та запрошувати відомих фахівців мистецької галузі до нашого міста, – зауважила у своєму виступі начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Валентина Шепецька, представляючи київську гостю учасникам майстер-класу.


 «Київський колорит» став успішним для 28 учнів музшколи

Учні Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка взяли участь у VІ всеукраїнському фестивалі-конкурсі музичного мистецтва «Київський колорит» 27-29 жовтня у Києві, пише “Черкаський край”.

Засновником конкурсу є Національна музична спілка України. Прослуховування конкурсних програм та оцінювання юних конкурсантів здійснювало журі у складі провідних музикантів вокального та інструментального жанрів: композиторів, педагогів, музикознавців, музично-громадських діячів України. Журі достатньо високо оцінило рівень майстерності та складність програм учнів оркестрового відділу Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, а також відзначило професійний підхід викладачів у викладанні предмету сольного співу, їх дбайливе ставлення до дитячого голосу.

Член журі, професор музично-педагогічної кафедри Національного педагогічного університету Зеленецька Ірина Олександрівна дала цінні поради та рекомендації щодо репертуару конкурсантів і різноманітних методів роботи викладача-вокаліста.

Результатом конкурсу стало отримання учнями дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка 28 призових місць.


Тетяна Сергеєва “Музичне мистецтво необхідно вивчати і в загальноосвітній школі”

http://novadoba.com.ua/43397-tetyana-sergeyeva-muzychne-mystectvo-neobkhidno-vyvchaty-i-v-zagalnoosvitniy-shkoli.html

Талановита піаністка та відданна серцем улюбленій справі викладач Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М. Лисенка Тетяна Сергеєва майже все життя присвятила музичному мистецтву. Саме вона перша в області започаткувала унікальний фортепіанний ансамбль на вісім рук. А у 2007 році Тетяна Олексіївна отримала почесне звання «Заслужений працівник культури України». Про важливість музики в житті та своїх відомих учнів викладач розповіла кореспонденту «Нової Доби».

Читати далі…

 


 Учні Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка привітали студентів Київського національного університету

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/03517451-EF84-9FC9-8AA7-78D9601FFBF5/

31 жовтня в філії Київського національного університету технологій та дизайну відбулася зустріч живопису і музики. Юні скрипалі ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка подарували студентам та викладачам закладу насолоду класичною музикою в рамках цікавої лекції – концерту.

Читати далі…

 


Міжнародний фестиваль «Світ у твоїх долонях» визнав бездоганним виконання вокалістів першої музичної школи

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/0F4B4C72-1001-8CCF-F731-A0DB643D79CE/

26 – 29 жовтня в м. Києві відбувався V Міжнародний фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Світ в твоїх долонях».

Черкаська ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка була представлена учнями відділу хорового та сольного співу класу викладача сольного співу Мусеровської Л.О. Вони приймали участь в конкурсі у різних вікових категоріях та номінаціях. Веліханова Заріна – І місце з академічного та естрадного вокалу, викладач Мусеровська Лідія Олексіївна, концертмейстер Розгон Олена Вячеславівна.

Голубєва Каріна – І місце з академічного вокалу та ІІ місце з естрадного вокалу, викладач-методист вищої категорії Мусеровська Лідія Олексіївна.

Шатайло Софія – ІІ місце з академічного вокалу викладач Мусеровська Л.О., концертмейстер Оношко Наталія Володимирівна.

Під час нагородження лауреатів конкурсу члени журі відмітили, що Веліханова Заріна та Голубєва Каріна вразили їх бездоганним виконанням своїх конкурсних програм. Від члена журі Народної артистки України, відомої співачки та викладача Алли Попової дівчатка отримали в знак заохочення майстер – клас. Ці ж учениці прийняли участь у заключному Гала – концерті конкурсу.


Черкаський вокальний ансамбль «Політон» отримав І місце на VІІІ Міжнародному конкурсі

http://procherk.info/news/7-cherkassy/57486-cherkaskij-vokalnij-ansambl-politon-otrimav-i-mistse-na-viii-mizhnarodnomu-konkursi

ПОлитон

21 – 22 жовтня 2017 р. у м. Умань проходив VІІІ Міжнародний фестиваль – конкурс інструментального, вокального мистецтв «Квітуча країна». Більш ніж 1000 талановитих дітей з багатьох міст України – Києва, Одеси, Сум, Дніпра, Вінниці, Чернігова, Миколаєва, Кропивницького – приїхало до мальовничого міста Умань, прикрасою якого є парк «Софіївка». У конкурсі приймало участь близько 120 вокалістів та 28 вокальних колективів.

До складу журі увійшли представники кафедри музики педагогічного інституту ім. П.Тичини, педагогічного університету м. Кропивницький, начальник відділу культури Уманської міської ради та інші.

Черкаська дитяча музична школа № 1 ім. М.В. Лисенка була представлена у цьому конкурсі учнями – вокалістами, які зайняли наступні місця:

І місце: Вокальний ансамбль «Політон» – керівник викладач-методист вищої категорії Поліщук Тетяна Володимирівна, концертмейстер першої категорії Савченко Євгенія Юріївна.

І місце: Літвінова Марія (джазовий вокал) – викладач та концертмейстер Поліщук Тетяна Володимирівна.

ІІ місце: Голубєва Каріна (з естрадного та академічного вокалу) – викладач-методист вищої категорії Мусеровська Лідія Олексіївна.


Черкаська дитяча музична школа №1 ім. Миколи Лисенка готується до ювілейної 95-ї річниці

http://novadoba.com.ua/43229-cherkaska-dytyacha-muzychna-shkola-1-im-mykoly-lysenka-gotuyetsya-do-yuvileynoyi-95-yi-richnyci.html


Черкаська дитяча музична школа № 1 ім. М.В. Лисенка на сьогодні є є однією з найбільших шкіл області.
Щорічно вона запрошує обдарованих дітей й «самородків» з усієї області удосконалити їхній талантозпочинали свій творчий шлях такі видатні постаті як Юрій Рудченко (артист кіностудії О.Довженко), Всеволод Сагарда (артист естрадно-симфонічного оркестру Київського радіо і телебачення), Ася Талан (композитор), Сергій Проскурня (театральний режисер), Олександр Скічко (шоумен) та інші. У кінці 1970-х років кіностудією Олександра Довженка було знято два кінофільми про школу – «Музика на все життя» був куплений для прокату за кордоном. Нині всі учні та викладачі активно готуються до найважливішої події року – ювілейної 95-ї річниці зі дня заснування.

– Найголовніша подія року в нашій музичній школі – це 95-річчя. Ми вже активно готуємося, адже є що показати. Останній звітний концерт тривав три години, адже так багато колективів і так багато цікавих творів. Родзинка наших концертів – його заключна частина. У ній традиційно виступатиме наш головний колектив – унікальний в області симфонічний оркестр учнів та викладачів. Цьогоріч ми будемо скликати виступити на концерті наших друзів та колишніх випускників, які вже стали відомими постатями в музичному осередку в Україні та за кордоном. Радію, що у нас дуже вдячна аудиторія, адже щороку на звітному концерті у філармонії ми збираємо повну залу глядачів, – розповідає директор Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. Миколи Лисенка Юлія Сергіївна Темченко.

 Започаткована Черкаська музична школа №1 ім. Миколи Лисенка була у 1923 році. Але перші заняття в приміщенні трудової школи почали проводитися тільки у 1935 році. На той час талановиті школярі мали змогу навчатися грі на фортепіано та скрипці. Перший рояль купили за кошти ініціативних батьків. У тому ж році школі виділили дві кімнати в «Палаці піонерів» (сучасний Центр дитячої та юнацької творчості м. Черкаси). На початку 1960-х років школа переїхала в стару будівлю, яку збудували в XIX столітті як прибутковий будинок Лисака-Гаркавенка. Там школа функціонує й до сьогодні, але приміщення і фасад уже потребує значного ремонту.

– У нашому місті є п’ять історичних будівель – всі вони представляють певний архітектурний стиль. Наша школа входить до цього переліку. Але на сьогодні фасад потребує ремонту. Нам пропонували пересилити школу в іншу будівлю, замість того, щоб реставрувати її, – каже Юлія Сергіївна. – Частковий ремонт у приміщенням та класах уже провели. Маю надію, що також відбудеться реконструкція частини приміщення першого корпусу музичної школи. Там раніше була чудова акустична хорова зала. Наразі репетиції хору проходять у замалому приміщенні. Тому маємо надію, що після реконструкції у дітей з’явиться нова хорова зала та шість нових навчальних класів, адже кількість учнів із року в рік збільшується.

На сьогодні у школі навчаються 660 учнів, з яких 150 – це пільговики. Структура закладу дозволяє дитині обирати фах, що сподобається, щоб розвивати свої творчі здібності. Функціонують відділи музично-теоретичних дисциплін, народних та духових інструментів, відділ вокально-хорового співу, а також оркестровий та фортепіанний відділи. Школа має багату інструментальну базу, серед якої п’ять роялів, два з яких знаходяться у концертній залі, двадцять п’ять бандур, велика кількість народних інструментів ще з 1980-х років. Професійні викладачі створюють творчу атмосферу на уроках і допомагають учням відточувати майстерність виступу на сцені. Також музична школа, крім майбутніх музикантів готує підготовлених слухачів, адже «прищеплює» смак до мистецтва та пробуджує творче начало, яке потрібне в будь-якій діяльності.

– У музичній школі я працюю вже більше 20-ти років. У нашому закладі всі дуже активні: як учні, так і вчителі. Адміністрація сприяє цьому. У моєму класі наразі 17 учнів – від нульового класу до випускників. Діти з нульового класу ще не їздять на конкурси, а «першачків» ми вже цілеспрямовано налаштовуємо на участь у різноманітних заходах. Хочу зазначити, що діти дуже дружні, йдуть один за одного і завжди намагаються бути першими в усьому. Наші вихованці славлять не тільки школу, а ціле місто. Дуже приємно, коли ми виступаємо на конкурсах в інших містах, а нас уже впізнають, – говорить Любов Миколаївна Козлова, викладач-методист вищої категорії по класу акордеону і баяну. – У музичну школу мене привело бажання і мама-баяністка. Вважаю, що баян – це мультимедійний інструмент, який завжди можна взяти з собою. Одним із попередніх значимих моїх досягнень є третє місце на міжнародному конкурсі в Дрогобичі «Perpetuum mobile». Лауреати отримали можливість поїхати в Італію у місто Ланчано. Щороку ми їздимо на спеціалізований баяно-акордеоний конкурс «Провесінь» у Кропивницькому. Наразі збираюся на міжнародний конкурс у Білорусь із складною програмою, яку довго готував. У майбутньому я планую продовжити навчання у Черкаському музичному училищі, адже хочу стати музикантом, – зазначає Іван.

Багато викладачів школи працюють династіями. Викладач вищої категорії по класу сольфеджіо та музичної літератури Олена Петрівна Кузьменко має викладацький стаж 31 рік. Вона виросла у сім’ї музикантів, які й привили їй з дитинства любов до музичного мистецтва.

– У мене в родині мати – піаністка, а тато – скрипаль. Тому в мене навіть іншого і вибору не було. Музикою я займалася з п’яти років. Навчалася у своїх батьків, зокрема у мами. У дитинстві я з легкістю писала музичні диктанти, тому за порадою мами (вчитель із фаху фортепіано – Сергеєва Тетяна Олексіївна – ред.) я продовжила вивчати музично-теоретичні дисципліни.

 Усі учні залучені до участі в музичних колективах. Так, у школі з’явилися два концертні хори – «Прем’єр» та «Музичні краплинки», ансамблі баяністів і акордеоністів – «Зіронька» та «Арт-Гармонікум», колективи з відділу струнно-смичкових інструментів – «Сонячні нотки» та «Віола-груп», унікальний дитячий колектив народного співу «Настрій», духовий оркестр «Алекс-бенд», ансамблі гітаристів «Фанданго» та «Бревіс», а також колектив, що виконує композиції на старовинних інструментах. Школа славиться вокальним колективом «Політон» під керівництвом Тетяни Поліщук. Традиційно вихованці школи беруть участь у міських концертах, а також у благодійних заходах, цікаві проекти створюються в рамках роботи «Дитячої філармонії». Учасники проекту «Теплий дім» регулярно відвідують школу-інтернат для того, щоб познайомити її учнів із музичними інструментами та виконати для них популярні класичні композиції.

За підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради на базі школи проводяться два конкурси – «Чарівний рояль» та конкурс гри на струнно-смичкових інструментах імені Сілкіна Анатолія Федоровича (колишнього директора Черкаської музичної школи №1 ім. Миколи Лисенка – ред.). Щорічно учні школи займають призові місця на обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. У наступному семестрі запланована поїздка вокального колективу в Одесу на конкурс «Вікторія». А найближчим часом один з учнів школи Іван Харченко братиме участь у міжнародному музичному конкурсі, який проходитиме у Білорусії.

Ще з 1970-х років Черкаська музична школа №1 стала методичним центром та проводила значну роботу із удосконалення виховного процесу в дитячих музичних школах області. Методичне об’єднання залучало до цієї роботи кращих методистів із Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших регіонів. Також школа підтримувала активний зв’язок та переписку з багатьма відомими композиторами: Д. Д. Шостаковичем, Д. Б. Кабалевським, Т. М. Хренніковим, А. Д. Філіпенко, А. Я. Штогаренко, Ігорем Шамо, Л. М. Ревуцьким, Олександрою Пахмутовою та іншими. Завдяки цьому в найкоротші терміни значно поліпшилась якість викладання та навчання. Нині на базі школи й надалі проводяться різноманітні майстер-класи відомих професорів країни, функціонує дитяча філармонія, регулярно відбуваються звітні концерти та інші заходи. Школа завжди була передовиком у новітніх технологіях. Так, у 2017 році з’явилася інтерактивна дошка для занять з сольфеджіо та музичної літератури.
Черкаська дитяча музична школа №1 ім. Миколи Лисенка готується до ювілейної 95-ї річниці– Сольфеджіо – це складний предмет, він більше орієнтований на теорію музики. Для його вивчення потрібна витримка й наполегливість. Я дітям завжди кажу, що музика – це математика у звуках. І для того, щоб розуміти музику треба не тільки відчувати музику з середини, а й аналітично мислити. Інтерактивна дошка допомагає зробити процес навчання сольфеджіо і музичній літературі більш цікавим і яскравим, особливо для молодших класів. Зараз діти краще все сприймають візуально, а на нашій дошці якраз є багато малюнків, які навіть можна рухати. Усі презентації, які, до речі ми з іншими вчителями пишемо самостійно, супроводжуються музикою, – розповідає Ірина Леонідівна Корнеєва, викладач музично-теоретичних дисциплін. – У загальноосвітніх школах інтерактивна дошка не рідкість, а ось у музичних школах – новинка. Подібну дошку має одна з київських музичних шкіл, а у Черкаській області наша музична школа – передовики.


Кінець жовтня відзначився для учнів та викладачів Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка перемогою

Новини ? Новини культури 30.10.2017 | 23 перегляди

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/80238B87-50D7-0454-49A3-DA32D7E4A3A4/

http://procherk.info/news/7-cherkassy/57355-kinets-zhovtnja-vidznachivsja-dlja-uchniv-ta-vikladachiv-muzichnoyi-shkoli-1-im-lisenka-peremogoju

 В старовинному місті Кам’янець-Подільський відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Перлина Кам’янця», учні відділу хорового та сольного співу прийняли участь.

Головна мета цього фестивалю – пошук, виявлення і заохочення талантів у всіх видах естрадних мистецтв, просування кращих з них на найпрестижніші майданчики і телеканали країни, популяризація сучасної української пісні серед дітей та молоді України та за її межами, популяризація та впровадження новітніх форм музичного естрадного мистецтва, естетичний та духовний розвиток молодого покоління, залучення меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.

У склад журі конкурсу-фестивалю увійшли народні та заслужені артисти, діячі культури і мистецтв, представники міської ради, доречи міська рада і стала організатором цього конкурсу.

Учні 1 музичної школи гідно представили Черкащину, з її розмаїттям та барвами дитячого тембру. В номінації академічний спів перемогла найменша учасниця групи Гладкій Ірина, вона отримала І місце, а Токова Анастасія в номінації академічний вокал посіла ІІ місце. Також дівчата прийняли участь у номінації естрадний спів, та здобули такі нагороди: Грчіч Мілена ІІ місце, та Токова Анастасія І місце у своїх категоріях. Разом з дітьми членами журі відмітили й викладача та концертмейстера – завідувач відділу хорового та сольного співу, старший викладач вищої категорії Варавіна Ірина Миколаївна та концертмейстер вищої категорії Рябоконь Леся Петрівна, які отримали подяки за високий професійний рівень підготовки учнів до конкурсу.

Натхненні та задоволені від незабутніх вражень старовинного міста, його вікових замків та каньйонів, від випробування на фестивалі, яке діти витримали гідно вони повернулися на Черкащину з великим бажанням продовжувати співати, пізнавати новітні струни музичного мистецтва.


Юні скрипалі ДМШ №1 ім. М. В. Лисенка дарували свою творчість «Теплому дому».

Новини ? Новини культури 30.10.2017 | 148 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/1D6DA29A-79C7-3622-5ECC-57A5E0631316/

24 жовтня у Черкаському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім» юні скрипалі ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка дарували його вихованцям гарний настрій та можливість отримати задоволення як від творів сучасних композиторів, так і від п’єс композиторів – класиків: М.Лисенка, Дж. Перголезі, Б. Зноско – Боровського та інших. Після концерту діти з інтересом спілкувались між собою, а найсміливіші спробували грати на скрипці.

Серед учнів, які виконували музичні твори для вихованців центру, необхідно назвати найбільш активних учасників концертів для громадськості міста: Заєць Анастасія, Рєзнікова Аліна, Лупина Ніка, Соловйова Ірина, Кириленко Іван, Простибоженко Віталій.

Усі вони навчаються у викладачів ДМШ № 1 Міщенко Віри Михайлівни та Тихомірової Тетяни Миколаївни.

Допомагали юним музикантам на струнних інструментах концертмейстери Андрійчук Наталія Василівна та Чернявська Інеса Вікторівна.


Зустріч з викладачами школи на передодні професійного свята викладачів


Призначено стипендії учням шкіл естетичного виховання м. Черкаси

27.09.2017 | 113 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/golovni-novini/priznacheno-stipendiyi-uchniam-shkil-estetichnogo-vikhovannia-mcherkasi/

Міська влада докладає зусилля для розвитку творчих здібностей у дітей. Цьому сприяє програма “Черкаські таланти”, на 2016 – 2020 роки. З метою створення умов для розвитку творчого потенціалу і стимулювання обдарованих учнів, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, встановлено стипендії міського голови обдарованим учням шкіл естетичного виховання на період з 01 жовтня 2017 року до 31 травня 2018 року в розмірі 300,00 грн. щомісячно.

Стипендію “За високі досягнення в музиці” призначено:

- Харченко Катерині Сергіївні, учениці Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В.Лисенка, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Хачатурову Армаісу Андрійовичу, учню Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, неодноразовому переможцю міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Панченку Івану Олексійовичу – учню Черкаської дитячої музичної школи №2, неодноразовому переможцю міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Головатюк Юлії Ігорівні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №2, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Аксу Ясміні Мунісовні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №2, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Петровій Катерині Єдуардівні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №2, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Сапунцову Роману Олександровичу – учню Черкаської дитячої музичної школи №3, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Панімаш Ірині Олексіївні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Басистій Олександрі Вадимівні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Тропіній Нікі Олегівні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №5, неодноразовому переможцю міжнародних конкурсів.

- Гаврільченку Олександру Володимировичу – учню Черкаської дитячої музичної школи №5, неодноразовому переможцю міжнародних конкурсів.

Стипендію “За високі досягнення у вокальному мистецтві” призначено:

- Токовій Анастасії Олександрівні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

 

- Голубєвій Каріні Артурівні – учениці Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Жуковській Крістіні Олександрівні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Савранській Анастасії Віталіївні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Македонській Анні Олександрівні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів;

- Кравець Софії Володимирівні – учениці Черкаської дитячої школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та сеукраїнських конкурсів.

- Пишаюсь нашими талановитими дітьми, вони заслуговують на винагороду, адже саме вони захищають честь нашого міста на конкурсах міжнародного та всеукраїнського рівнів, – говорить директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. – На сьогодні розмір цієї стипендії становить 300 грн у місяць, а призначається вона на навчальний рік. Переконаний, що таке заохочення створює гарні умови для творчого розвитку дітей, заохочення й стимулювання талановитих учнів і педагогів шкіл естетичного виховання.


Перший день навчального року в Черкаській ДМШ № 1 ім. Лисенка визначили святковим концертом

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/EA440E2A-5CA8-F18F-F05A-02368ACF827A/

Перший день навчального року в Черкаській ДМШ № 1 ім. Лисенка -святковий концерт! Побажаємо нашим талановитим дітям та педагогічному колективу творчої наснаги, бадьорості щоденної, щоб кожен новий день був наповнений щасливими моментами і вдячними посмішками дітей.

Хороших і творчих учнів викладачам, учнівської і батьківської шани і любові, домашнього благополуччя і особистого щастя!

 

 

 

 

 

 

 


Велика мрія маленького Паваротті

http://novadoba.com.ua/38964-velyka-mriya-malenkogo-pavarotti.html

Велика мрія маленького ПавароттіДо Дитячої музичної школи №1 ім. М. Лисенка Вадим Кащук прийшов у 10 років. Подруга родини помітила неабиякий талант хлопчика, тож підказала влаштувати його на уроки співу. Викладачі його охоче прийняли і допомогли юному співаку увиразнити красу свого високого голосу і яскравіше розкрити здібності на сцені. Зараз 13-річний Вадим успішно опановує класичний вокал та гру на фортепіано. Талант хлопчика підтвердила вже не одна перемога на мистецьких конкурсах.

Цієї весни Вадим разом з іншими учнями ДМШ №1 ім. М. Лисенка брав участь у престижному конкурсі «Поліська рапсодія», що відбувся у місті Шостка. Цей захід вважають одним із найпотужніших конкурсів юних вокалістів України. У складі поважного журі – народні артисти, провідні викладачі консерваторій. Вадим Кащук у категорії «академічний вокал» отримав 2 місце, його виступ зал сприйняв із вигуками «Браво!». Дехто із членів журі навіть потис Вадиму руку, похваливши за гідний виступ. Тим не менш, Гран-прі уже вдруге на рахунку музичної школи імені Лисенка – нагороду виборола черкащанка Богдана Бевзюк. Викладачка Вадима і Богдани Лідія Олексіївна Мусеровська отримала грамоту кращого викладача.

А в минулому році Вадим став призером VІІІ Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни», отримавши третє місце в категорії «Академічний вокал». Унікальність музичної олімпіади полягає в тому, що тут змагаються не лише учні, а й викладачі та навчальні заклади в загальнокомандному заліку. Вчителька Вадима, Лідія Мусеровська, завдяки своїм учням посіла 6 місце в загальному заліку викладачів вокалу. Остання перемога Вадима Кащука – перше місце в цьогорічному міському конкурсі серед учнів шкіл естетичного виховання «Таланти твої, Черкаси!»

Та найбільше хлопчик запам’ятав поїздку на телешоу «Україна має талант». Там він виступив із композицією Джамали «1944».

– Спочатку поїхали з мамою на прослуховування, там ми виступили і повернулися додому. Потім нам потелефонували і сказали, що я можу виступити перед суддями шоу. На щастя, чи на жаль, мені сказали три «ні», хоча глядачам у студії сподобався мій виступ, вони мене активно підтримували. Мені сказали, що я діамант, але необроблений. Тож порадили ще попрацювати і запросили приїхати у наступному році, – розповідає Вадим Кащук.

Його вчителька вокалу Лідія Мусеровська погоджується, що до конкурсу Вадиму слід було підготуватися краще. На жаль, підготувати виступ із викладачкою не вистачило часу. За словами пані Лідії, дехто починає готуватися до конкурсу аж за рік до кастингу.

– Я вважаю, що йому краще співати класику. У кожного є свій дар. Хтось здібний до естрадного вокалу, хтось до народного. Краса Вадимового голосу найкраще проявляється у класичному вокалі або в народних піснях. Проте, як будь-яка інша дитина, він хоче співати естрадні композиції, – говорить Лідія Олексіївна.

Вадима підтримують і цінують викладачі, рідні та друзі. У класі працює з віддачею, добре реагує на зауваження. Хлопчик дружить з іншими учнями, підтримує їх на репетиціях та перед виступами. Вдома він допомагає по господарству: прибирає кімнати, на городі поливає і поле. Як і багатьом дітям, йому притаманна деяка непосидючість, він дозволяє собі побайдикувати із друзями. Але хлопчик не зраджує свою мрію стати професійним співаком. У майбутньому Вадим уявляє себе оперним вокалістом. У цьому прагненні його підтримують і викладачі, які бачать у ньому перспективи, і рідні, які мотивують старанніше навчатися.


Святковий концерт фортепіанних відділів І та ІІ “Любим мамам та бабусям”

center;


Черкаські скрипалі перемогли на Львівському VI Всеукраїнському конкурсі “Перлина Заходу”

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/151DB9FA-8ECE-E4D2-7F3A-6D744098CD57/

Західна столиця України старовинне місто Львів є не тільки туристичною Меккою, а й захоплює своїх гостей різноманітними мистецькими заходами. От і цього року у травні у Львові пройшов VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального та вокального мистецтва “Перлина Заходу”, організований Національною музичною академією музики ім. П.І. Чайковського, Київським університетом культури та мистецтва, Інститутом Мистецтва.

Як відомо, західний регіон завжди відзначався високим професійним рівнем виконавства серед юних музикантів, адже в місті існує відома на весь світ Львівська середня спеціалізована музична школа ім. С.Крушельницької, учні якої приймали участь у конкурсі. Тому вихованцям Черкаської музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка нелегко було змагатися з ними в майстерності. Оцінювало виступи конкурсантів поважне журі, до складу якого входили головуючі в кожній з номінацій: Заслужена артистка України, доцент кафедри струнно – смичкових інструментів НМАУ ім. П.І. Чайковського А.В. Нужа; доцент кафедри фортепіано І НМАУ ім. П.І. Чайковського А.В. Фандєєва; Лауреат міжнародних конкурсів старший викладач ЛССМШ ім.С.Крушельницької Вадим Войтович (гітара) та інші.

Черкаську музичну школу № 1 ім. М.В. Лисенка представляли скрипалі та піаніст, які на високому професійному рівні виконали свої конкурсні програми та досягли наступних результатів:

ІІ місце: Талах Олександр (фортепіано) викладач Андрійчук Наталія Василівна;

Лупина Ніка (скрипка) викладач Міщенко Віра Михайлівна,

концертмейстер Андрійчук Наталія Василівна

Варавіна Діана (скрипка) викладач Міщенко Віра Михайлівна,

концертмейстер Андрійчук Наталія Василівна

ІІІ місце: Зайцева Анастасія (скрипка) викладач Міщенко Віра Михайлівна,

концертмейстер Андрійчук Наталія Василівна


Квартет першої музичної школи виборов перше місце на джазовому конкурсі в Скадовську!

http://progolovne.ck.ua/kvartet-pershoji-muzychnoji-shkoly-vyborov-pershe-mistse-na-dzhazovomu-konkursi-v-skadovsku/

http://procherk.info/news/7-cherkassy/52901-kvartet-pershoyi-muzichnoyi-shkoli-viborov-pershe-mistse-na-dzhazovomu-konkursi-v-skadovsku

http://novadoba.com.ua/38631-kvartet-pershoyi-muzychnoyi-shkoly-vyborov-pershe-misce-na-konkursi-v-skadovsku.html

Квартет «В джазі тільки дівчата» Черкаської ДМШ №1 ім.М.В.Лисенка (керівник – заслужений працівника культури Микола Євпак, концертмейстер – Леся Рябоконь) зайняв І місце у номінації «Ансамблі – початківці» та отримав заслужені компліменти від фахового журі ХVII Всеукраїнського фестивалю «Джаз над морем – 2017».

Фестиваль проходив 12-14 травня 2017 року у Скадовську Херсонської області. Організатори заходу – Скадовська районна державна адміністрація та міська рада.

У конкурсі взяли участь джазові дитячо-юнацькі ансамблі, біг-бенди та сольні виконавці від 8 до 25 років. Загальна кількість учасників цього року – більше двохсот. Дитячі біг-бенди приїхали з різних міст України: Дніпра, Києва, Кривого Рогу, а також біг-бенд Черкаського музичного училища ім.С.Гулака – Артемовського. Гран-прі конкурсу посів колектив з міста Кривий Ріг.

Учасники конкурсу із м.Черкас, яких було близько сорока музикантів, вибороли велику кількість призових місць і були нагороджені палкими оплесками вдячної скадовської публіки на Гала-концерті.

Завершилося святкове дійство звуками гімну фестивалю та спалахами феєрверку на радість всім присутнім шанувальникам джазу!

 


Міжнародний конкурс баяністів – акордеоністі “PERPETUUM MOBILE”

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/F093FB0A-B5E7-B4D7-281C-C298930CC138/

Серед низки мистецьких форумів помітне місце посів Міжнародний конкурс баяністів – акордеоністі “PERPETUUM MOBILE”, який з 2008 року щорічно проводиться у місті Дрогобич.

Цього року конкурс проходив з 29 квітня по 3 травня. Прослуховування конкурсних програм учасників чергувалось із різноманітними культурно – просвітницькими заходами: концертом народного артиста України С.Грінченко, виступом дуету заслужених артистів України В. Дорохіна – М. Шумського; сольними виступами прекрасних музикантів різних країн: П.Фенюка, В.Мурзи, Б.Мирончука, В.Зубицького, Д.Жарікова, Мілоша Стоіменова (Сербія), Егле Борткєвічюте (Латвія – Франція), В.Пліговки (Білорусь), квартету баяністів ім. М.Різоля.

До роботи в журі були запрошені відомі фахівці народно – інструментального мистецтва, композитори, диригенти, науковці: М.Давидов, А.Семешко, П.Фенюк, В.Заєць, В.Рунчак, С.Барвік, В.Зубицький, М.Маркевічєне, В.Пліговка, Т.Антіпов.

Конкурс є унікальним щодо різноманітності номінацій та географії його учасників, яка охоплювала майже всі регіони України, а також країни зарубіжжя: Білорусь, Литва, Росія, Польща, Сербія, Словакія, Франція, Італія, Чехія, Німеччина, Молдова.

У цьому авторитетному конкурсі учень Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка Харченко Іван (викладач Козлова Л.М.) отримав Диплом лауреата ІІІ ступеня. Він привіз із міста Дрогобич незабутні враження, велику кількість позитивної енергії. Та найпочеснішою нагородою для Івана було запрошення від самого В.Зубицького прийняти участь у конкурсі в Італії (місто Лангало), де великий маестро планує організувати Міжнародний конкурс баянно – акордеонного мистецтва.


Черкаські піаністи вибороли призові місця на пристижному інструментальному конкурсі Євгена Станковича в м. Київ

Новини ? Новини культури22.05.2017 | 60 переглядів

 http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/C549DF34-0CFA-AA38-0BD4-3C63EB81DA72/

20-29 квітня у м. Києві відбувся V Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича, в якому прийняли участь біля 80 юних талановитих піаністів не тільки з різних міст України, а також з Білорусі, Польщі, Китаю. 

У склад журі увійшли: Маргарита Пахомова – заслужений діяч мистецтв України, викладач – методист вищої категорії, завідуюча  відділом фортепіано ДМШ ім. С.Турчака; Наталія Роменська – заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, завідуюча відділом фортепіано Київської  ДМШ № 3 ім. В.Косенка, концертмейстер хору Національної опери України;  Нінель Менщикова – викладач класу фортепіано Одеської середньої спеціальної школи – інтернату ім. П.С. Столярського; Ганна Полтавчук – завідуюча  відділом фортепіано, викладач вищої категорії  Кіровоградської  музичної школи №2 ім. Ю.С. Мейтуса.

Черкаська ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка була представлена учнями молодшої та середньої категорії, які в напруженій творчій боротьбі досягли наступних результатів:

Дипломанти: Гладкій Ірина -  викладач Рудковська С.В.;

Зінченко Юлія – викладач Рудченко С.І.

Учасник: Яценко Крістіна – викладач Рудковська С.В.

____________________________________________

Майстер – клас артистки Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/3B7FEC89-293E-FD46-31A4-314D05A63B92/

  З метою  підвищення  професійного  рівня  роботи відділів оркестрових інструментів шкіл естетичного виховання  м. Черкаси, на базі ДМШ № 1  ім. М.В. Лисенка, відбувся майстер – клас артистки Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, викладача Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського – Святослави Семчук. 

 

В роботі майстер – класу брали участь учні всіх музичних шкіл міста, а також студенти оркестрового факультету Черкаського музичного училища   ім. С.С.Гулака – Артемовського.

Найважливішим  моментом  є процес знаходження контакту з аудиторією музикантів, були знайдені  цікаві підходи до учасників майстер-класу.

Семчук Святослава  Михайлівна узагальнила та підсумувала свої враження на основі яких були висловлені рекомендації, та цінні методичні поради:

-         робота над розподіленням смичка;

-         ообота над координацією рук, штрихами;

-         співтворчість з концертмейстером;

-         робота над стилістикою твору;

-         робота над звуковидобуванням на відкритих струнах.

Викладачі шкіл м. Черкас вдячні за корисну зустріч з Святославою Семчук, яка поділилась своїм досвідом, дала  поради, що до поліпшення  роботи у скрипковому мистецтві міста.

________________________________

«Парад талантів» в Дніпрі визначив переможцямі учнів ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка

http://procherk.info/news/7-cherkassy/52545-parad-talantiv-v-dnipri-viznachiv-peremozhtsjami-uchniv-dmsh-1-im-mv-lisenka

28-30 квітня в м. Дніпро відбувся V Міжнародний фестиваль – конкурс вокальної, інструментальної та хореографічної майстерності «Парад талантів».

47

Приємно відзначити, що кількість учасників конкурсу щороку зростає; це є свідченням великого інтересу до цієї події в музичному житті нашої країни.

Цього року в конкурсі прийняли участь біля 400 конкурсантів у різних вікових категоріях та номінаціях. До складу журі увійшли відомі діячі культури, лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, які продемонстрували високу професійну майстерність під час своїх концертних виступів.

Черкаська музична школа №1 ім. М.В. Лисенка делегувала на конкурс своїх кращих учнів, які отримали наступні нагороди:

Диплом лауреата І ступеня:

ансамбль баяністів – акордеоністів молодших класів «Зіронька» -

керівник Андрійчук Л.П., концертмейстери Рябоконь Л.П., Демиденко В.А.;

ансамбль «Akko - Bayan» у складіМошта Діана, Харченко Катерина  –

керівник Козлова Л.М.;

ансамбль «Каданс» у складіХачатуров  Армаіс, Хачатуров Артем

керівник Козлова Л.М.;

Браун Вероніка (фортепіано) – викладач Дубінська Л.Л.;

Довгань Таїсія (електрогітара) – викладач Білоус О.В.;

Харченко Катерина (баян) – викладач Козлова Л.М.;

Хачатуров  Армаіс (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

Хачатуров Артем (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

Череп Дарія (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

Диплом лауреата ІІ ступеня:

Корніцька Катерина (бандура) – викладач Очеретяна Л.О.;

Липкань Софія (бандура) – викладач Очеретяна Л.О.;

Липецька Вероніка (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

Мікіш Анна (фортепіано) – викладач Дубінська Л.Л.;

Мошта Діана (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

Нечушкіна Дарина (фортепіано) – викладач Дубінська Л.Л.;

Тараненко Андрій (гітара) – викладач Ратніков С.І.

Під час вручення дипломів переможцям конкурсу «Парад талантів» журі висловило теплі слова подяки за високий професійний рівень підготовки учнів викладачам Черкаської музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка.

___________________________________________________________________________________________

Відбувся звітний концерт колективів та солістів Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка.

http://procherk.info/news/7-cherkassy/52013-muzikanti-cherkaskoyi-dmsh-1-dali-zvitnij-kontsert

 

Весна для музичних навчальних закладів традиційно стає найбільш насиченим та багатим на звітні концерти періодом. Щороку колектив навчального закладу дарує громаді міста змістовну програму з творів композиторів-класиків та сучасних авторів, демонструючи високу виконавську майстерність та окриленість музикантів улюбленою справою. Сьогодні всі зусилля коллективу Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка спрямовані на виховання творчої еліти України.

Усього на концерті виступило 12 солістів, 7 складів малих форм та 13 великих колективів.

На захід завітали почесні гості - міській голова Анатолій Бондаренко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин, депутати міськради Роман Діскант та Віталій Косяк.

Мер запевнив у підтримці розвитку позашкільної освіти в Черкасах та подальшої реконструкції та капітального ремонту приміщення ДМШ № 1. Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин подякував педагогам та батькам за виховання дітей, нагородив грамотами викладачів, учні яких у 2016/17 навчальному році стали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

У програмі концерту взяли участь дитячі колективи, які є гордістю навчального закладу:

- симфонічний оркестр (художній керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко);

- духовий оркестр «Алекс-бенд» (художній керівник та диригент – заслужений працівник культури України Микола Євпак);

- дитячі колективи народних інструментів: ансамбль бандуристів «Кобзарик (керівник Наталья Смоляр), баяністів-акордеоністів «Зіронька (керівник Лариса Андріюк), «Арт-гармонікум» (керівник Володимир Махник), гітаристів молодших класів «Фанданго»(керівник Вадим Пархоменко), гітаристів старших класів «Бревіс» (керівник Сергій Рябоконь);

- ансамбль скрипалів «Віват-Арт» (керівник Інна Квітка);

- вокальний ансамбль «Політон» (керівник Тетяна Поліщук);

- вокальний ансамбль народного співу «Настрій (керівник Людмила Смольська);

- хор учнів старших класів «Прем’єр» (керівник Ірина Варавіна), хор учнів молодших класів «Музичні краплинки» (керівник Світлана Кладій);

- естрадний ансамбль «Sunrise » (керівник Олександр Білоус);

- квартет саксофонів (керівник заслужений працівник культури України Микола Євпак).

Високий рівень виконавської майстерності продемонстрували солісти-лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Олександра Діченко (гітара), Поточевська Варвара (флейта), Пилипенко Єлізавета (скрипка), Іванова Поліна(скрипка), Жовта Вероніка(джазовий вокал), Веліханова Зарина(естрадний вокал), Гладкій Ірина (академічний вокал), Бевзюк Богдана (академічний вокал), Краснодимский Дмитро(фортепіано), Богма Анастасія (фортепіано), Ільченко Анастісія(віолончель), Іван Харченко (баян).

Яскраві враження концерту склали ансамблеві номери: дует акордеоністів у складі лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів Атрема та Армаіса Хачатурових; дует Анастасії Зайцевої (скрипка) та Івана Харченко (баян), квартет скрипалів у складі лауреатів міжнародного конкурсу Іванової Поліни, Гусевої Катерини, Пилипенко Єлізавети та Шепель Дарьї , дует Харченко Катерина та Мошти Діани,дует ксилофоністів у складі юних артистів Дмитра Бескровного та Кирила Галагана

Програма концерту вирізнялась глибокою змістовністю, різноплановістю музичних творів, єдиною лінією драматургічного розвитку.

Прозвучала музика Перголезі, Вівальді, Пучіні, Чайковского, Свірідова, Гершвіна, Равеля, Крейслера, Кос-Анатольського, Хачатуряна, П’яццолли.

Представлення різних тембрів інструментів, сольних, ансамблевих та оркестрових номерів злилося в єдине багатогранне дійство, яке з великою увагою сприймали глядачі.

Квіти та гучні оплески стали подарунком для юних артистів, їх наставників та керівників колективів.

Про це інформують в департаменті освіти і гуманітарної політики Черкаської міськради

___________________________________________________________________________________________

Юні черкаські музиканти гідно виступили на конкурсі “Арт-Домінаната” у м. Харків

З 5 по 9 квітня у місті Харкові відбувся V Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта». Цього року конкурс зібрав велику кількість талановитих музикантів з різних куточків України та зарубіжжя. У деяких номінаціях кількість учасників становила від 20 до 30 музикантів. Про це «Нова Доба» дізналася від Департаменту освіти і гуманітарної політики ЧМР.

Юні черкаські музиканти гідно виступили на конкурсі «Арт-Домінанта»

Оцінювання виступів конкурсантів здійснювало журі, до складу якого увійшли діячі культури та мистецтв України, Польщі, Литви, Молдови, Франції та Білорусі, відомі музиканти, педагоги, лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Черкаську дитячу музичну школу №1 ім. М.В. Лисенка в цьому конкурсі представили юні гітаристи, баяністи та акордеоністи.

І місце посів ансамбль гітаристів молодших класів «Фанданго» (керівник Пархоменко В.В.);

ІІ місце – ансамбль баяністів – акордеоністів старших класів «Арт – Гармонікум» (керівник Махник В.С.)

Харченко Іван викладач Козлова Л.М.

ІІІ місце: Калугін Роман викладач Смірнова А.М.

Мошта Діана викладач Козлова Л.М.

Трощенко Софія викладач Пархоменко В.В.

Харченко Катерина викладач Козлова Л.М.

Дипломанти: Діченко Олександра викладач Пархоменко В.В.

Липецька Вероніка викладач Козлова Л.М.

Хачатуров Армаіс викладач Козлова Л.М.

Череп Дарія викладач Козлова Л.М.

Дует «Каданс» у складі: Хачатуров Армаіс, Хачатуров Артем викладач Козлова Л.М.

Учасники: Іванова Марина викладач Пархоменко В.В.

Хачатуров Артем викладач Козлова Л.М.

Ювілейний конкурс став яскравою подією в мистецькому житті України, дав можливість обдарованій молоді виступити перед широкою слухацькою аудиторією, проявити себе та бути почутими.

___________________________________________________________________________________________

Черкащанка виграла Гран-прі Всеукраїнського конкурсу академічного співу “Поліської рапсодії”

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/849C624E-3194-152B-75EB-6B94E88B5BCD/

http://region.unn.ua/uk/news/114193-n-3199

З великою радістю та задоволенням від результатів повернулися юні вокалісти Черкаської ДМШ №1 ім.М.В. Лисенка з VІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу академічного співу «Поліська рапсодія», який відбувся з 7 по 9 квітня у місті Шостка. 

Цей конкурс проводився в одному з найстаріших мистецьких навчальних закладів Сумщини – дитячій музичній школі. Конкурс «Поліська рапсодія», який  втілює в собі зміцнення кращих надбань національного вокального мистецтва, вважається одним із найпотужніших юних вокалістів України.

Учні ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка уже вдруге привезти до рідних Черкас Гран-Прі конкурсу, яке  отримала Бевзюк Богдана (викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.).

 ІІ місце отримали: Кащук Вадим (викл. Мусеровська Л.О., конц.Розгон О.В.); Токова Анастасія (викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.); Гладкій Ірина  (викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.)

Дипломанти: Озеран Ксенія (викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.); Переверов Павло (викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.); Голубєва Карина  (викл. Мусеровська Л.О. конц. Оношко Н.В.).

Учасники: Ковальчук Ніна (викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.);Томіленко Марія (викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.); Веліханова Заріна (викл. Мусеровська Л.О., конц. Розгон О.В.).

Викладачі  школи Мусеровська Лідія Оексіївна та Варавіна Ірина Миколаївна отримали грамоти як кращі викладачі, а Рябоконь Леся Петрівна отримала подяку як кращий концертмейстер конкурсу.

У гала – концерті конкурсу прийняли участь найкращі юні вокалісти України, серед яких – учні Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка Кащук Вадим, Гладкій Ірина,  Токова Анастасія. Конкурс «Поліська рапсодія» став святом приємних вражень і незабутніх зустрічей,справжньою окрасою якого є велике сузір’я яскравих та неповторних дитячих талантів.

_______________________________________

«Штурм» відбувся

Новини ? Новини культури

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/00B9507C-C0B5-CE26-35E0-3336D7459FE9/

1 квітня в Черкасах в обласній філармонії відбувся ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Штурм».

Небувалий наплив талановитого юнацтва вразив всіх присутніх у стінах Черкаської обласної філармонії, яка сяяла вогнями у прямому сенсі до глибокої ночі. І це не дивно, бо в «Штурмі» приймали участь більше двохсот творчих колективів та виконавців віком від 5 до 26 років. Були представлені такі номінації: вокал, інструментальний жанр, хореографія, театральне мистецтво, образотворче мистецтво і оригінальний жанр.

Черкаська ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка була традиційно представлена великою кількістю учасників, і  також  виборола багато дипломів та нагород!

Особливим  досягненням школи став   головний приз фестиваль – конкурсу   Гран- Прі, який отримав Краснодимський Дмитро (викладач Нечушкіна О.В.).

І місце одержали:

- вокальний ансамбль «Політон» (керівник Поліщук Т.В., концертмейстери   Черкашин О.О. (ударні), Савченко Є.Ю. (фортепіано));

- Жовта Вероніка (джаз) – викладач Варавіна І.М.;

- Голубєва Карина (естрадний вокал) – викладач Мусеровська Л.О.;

- Ковальчук Ніна (акад. вокал) – викладач Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.;

- дует Таран Н., Демченко О. ( фортепіано) – викладачі Шуліка Л.М., Таран О.М.;

- Харченко Іван (баян) – викладач Козлова Л.М.;

- дует «Akko – Bayan» у складі: Мошта Діана та Харченко Катерина – викладач Козлова Л.М.

ІІ місце:

- ансамбль бандуристів «Кобзарик» (керівник Смоляр Н.М.);

- Таран Наталія (фортепіано) – викладач Шуліка Л.М.;

- Богма Анастасія (фортепіано) – викладач Таран О.М.;

- Демченко Олена (фортепіано) – викладач Таран О.М.;

- Редько Аліна ( фортепіано) – викладач Олійник Т.А.;

- Лупина Ніка (скрипка) – викладач Міщенко В.М., концертмейстер Андрійчук Н.В.;

- Липецька Вероніка (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

- Харченко Катерина (баян) – викладач Козлова Л.М.

ІІІ місце:

- Браун Вероніка (фортепіано) – викладач Дубінська Л.Л.;

- Нечушкіна Дарина (фортепіано) – викладач Дубінська Л.Л.;

- дует віолончелістів у складі: Ільченко Анастасії та Трипутень Олесі  – викладач Горбунова В.К., конц. Гладка О.М.;

- Плеханов Даніл (скрипка) – викладач Горбунова О.К., конц. Чернявська І.В.:

- Варавіна Діана (скрипка) – викладач Міщенко В.М., конц. Андрійчук Н.В.;

- Токова Анастасія (естр. вокал) – викладач Варавіна І.М.;

- Голубєва Карина (академ. вокал) – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.;

- Лисенко Анна (академ. вокал) – викл. Мусеровська Л.О., конц. Розгон О.В.;

- Нечушкіна Дарина (академ. вокал) – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.;

- Мошта Діана (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

- Череп Дар’я  (акордеон) – викладач Козлова Л.М.;

- дует «Каданс» у складі: Хачатуров Артем та Хачатуров Армаіс – викладач Козлова Л.М.

       Наприкінці треба зауважити, що в цей непростий для нашої країни час, коли під загрозою саме існування шкіл естетичного виховання в Україні і коли  необхідна боротьба  за збереження культурного надбання поколінь, учні і викладачі Черкащини показали надзвичайно високий рівень професійності, підтверджуючи не тільки своє право на існування, а й на звання одних з кращих музикантів у світі.

 

Учні – скрипалі посіли на призові місця на Міжнародному конкурсі-фестивалі «Золота скрипка» ім. Михайла Ельмана

12 квітня 2017, 19:01 Новини Черкас та Черкаської області

http://procherk.info/news/7-cherkassy/51893-uchni-skripali-posili-na-prizovi-mistsja-na-mizhnarodnomu-konkursi-festivali-zolota-skripka-im-mihajla-elmana

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/page-2/

Вже другий рік місто Тальне Черкаської області проводить Міжнародний конкурс-фестиваль «Золота скрипка» ім.Михайла Ельмана. Містечко, де народився видатний скрипаль – віртуоз  ХХ сторіччя, гостинно зустріло скрипалів ті віолончелістів з усієї України. Київ, Харків, Одеса, Суми, Львів, Черкаси…учні музичних шкіл, спеціалізованих шкіл – десятирічок, навіть студенти Одеської консерваторії з’їхались у м. Тальне, щоб змагатись у майстерності гри на струнно – смичкових інструментах. Поважне журі прослуховувало виконавців з 10 ранку до 10 вечора. Головою  журі – була заслужена артистка України, доцент Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Богдана Півненко.

QRt1XhxR03E

Учні Черкаської дитячої школи №1 ім. М.В. Лисенка вирушили на конкурс цілим автобусом, бо в  конкурсі цього року додалася ще й номінація «Ансамблі». Тож у місто Тальне вирушили:

- квартет скрипалів у складі: Іванова Поліна, Пилипенко Єлизавета, Шепель Дар’я, Гусєва Катерина (керівник Нагорна Г.М., концертмейстер Чернявська І. В.), який отримав  І місце.

- ансамбль скрипалів старших класів «Виола-груп» у кількості 17 учнів  (керівник Квітка І.І., концертмейстери Чернявська І.В. фортепіано, Кладій П.М., Демиденко В.А.), який зайняв  ІІ місце;

- ансамбль «Надія» у складі: Плеханов Даніл, Бруєвич Софія, Ільченко Анастасія – ІІ місце.

ІІІ місце поділили між собою:

Ільченко Анастасія, віолончель (викладач Горбунова В.К., концертмейстер Гладка О.М.);

Плеханов Даніл, скрипка (викл. Горбунова О.К, конц. Чернявська І.В.);

Шепель Дар’я, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Чернявська І.В.);

Чертополох Софія, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Чернявська І.В.);

Пилипенко Єлизавета, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Чернявська І.В.);

Іванова Поліна, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Чернявська І.В.);

Дипломи учасників отримали:

Бруєвич Софія, скрипка (викл. Горбунова О.К., конц. Чернявська І.В.);

Сіпко Анастасія, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Рудковська С.В.);

Гусєва Катерина, скрипка (викл. Нагорна Г.М., конц. Рудковська С.В).

Дует віолончелістів у складі: Трипутень Олеся, Ільченко Анастасія  був нагороджений путівками у дитячий табір на Азовському морі.

Окрім дипломів діти отримали подарунки та пам’ятні статуетки конкурсу. Батьки учасників конкурсу були нагороджені  Подяками  від журі.

Учасники конкурсу, їх викладачі та  батьки отримали насолоду від спілкування з музикою. Такий конкурс – завжди свято, завжди нова сходинка у зростанні майстерності для кожної дитини. А також обмін досвідом для викладачів.

Сподіваємось, що конкурси професійної майстерності наших учнів триватимуть і надалі та допомагатимуть дітям вдосконалювати свою гру, пізнавати світ прекрасного мистецтва музики, спілкуватись і вчитись один у одного.

Талановита піаністка ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка стала призером VI Всеукраїнського конкурсу

11 квітня 2017, 18:05 Новини Черкас та Черкаської області

http://procherk.info/news/7-cherkassy/51856-talanovita-pianistka-dmsh-1-im-mvlisenka-stala-prizerom-vi-vseukrayinskogo-konkursu

http://metod-kabinet.pp.ua/?p=378

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/page-3/

http://vikka.ua/novini/98543-yuna-cherkaska-pianistka-otrimala-nagorodu-na-vseukrainskomu-konkursi.htm

24-26 березня 2017 року в Києві відбувся VI Всеукраїнський конкурс – огляд юних піаністів Олени Вериківської та фестиваль «Весняні нотки». Цей  конкурс входить до складу Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), проводиться Київським інститутом музики ім. Р.М. Глієра та Київським обласним відділенням Всеукраїнського товариства ім. Г.Г. Нейгауза.

20170408_152803

Для учнів старших класів шкіл естетичного виховання участь у конкурсі розглядається як перший етап вступу до Київського інституту музики  ім. Р.М. Глієра.

До складу журі увійшли заслужені діячі мистецтв України Ковтюх Л.М., Зарудянська М.А., викладачі – методисти циклової комісії спеціального фортепіано Авдєєва Г.І., Півоварова Т.М., Аніщенко О.В. та інші.

У цьому році в конкурсі приймали участь 252 піаніста з різних міст та областей України: Києва, Харкова, Донецька, Львова, Івано-Франківська, Чернігова, Сум, Вінниці, Маріуполя, Кам’янки, Коломиї, Миргорода та інших.

Черкаська ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка в цьому році  була представлена наступними учнями:

Таран Наталія (викладач Шуліка Л.М.) –  ІІ місце;

Зінченко Юлія (викладач Рудченко С.І.) – учасник;

Богма Анастасія (викладач Таран О.М.) - учасник.

Учні нашої школи показали гідний рівень професійної підготовки та бажання готуватись до наступних творчих змагань.

Черкащани відзначились на фестивалі гітарного мистецтва “ГітАс”

http://procherk.info/news/7-cherkassy/51727-cherkaschani-vidznachilisja-na-festivali-gitarnogo-mistetstva-gitas

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/0F0E11AA-6B82-8E12-124F-D45056927AE1/

З 30 березня по 1 квітня 2017 року в Києві відбувся VІІ Міжнародний конкурс – фестиваль гітарного мистецтва «ГітАс». Він проводиться Асоціацією гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки та Головним управлінням культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації для ознайомлення широкого загалу з шедеврами світової гітарної класики та пропаганди української музики.

Цього року до складу журі увійшли досвідчені викладачі, заслужені артисти та діячі мистецтв, концертуючі гітаристи: Доценко В.І. (Харків), Ференц Бернат (Угорщина), Роман Ташудполов (Німеччина), Ігорь Шошин (Білорусь), Костянтин Чеченя (Україна). На протязі трьох конкурсних днів ці майстри дарували учасникам та гостям фестивалю прекрасну музику та доповіді у власному виконанні. Конкурс зібрав найсильніших гітаристів України, Білорусії, Угорщини та Литви; рівень майстерності конкурсантів був дуже високий.

Черкаську ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка представляли учні ІІ вікової категорії (11-13 р.): Теслюк Владислав, Діченко Олександра та Трощенко Софія (клас викладача Пархоменко В.В.). У напруженій творчій боротьбі Діченко Олександра та Трощенко Софія здобули звання лауреатів ІІІ ступеня.


«Класичний меридіан» об’єднує найкращих юних музикантів України

Новини ? Новини культури 05.04.2017 | 11 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/C4AD3DD0-DFB6-0FB9-C3DC-621674BCEF41/

http://novadoba.com.ua/37458-klasychnyy-merydian-obyednuye-naykraschykh-yunykh-muzykantiv-ukrayiny.html

 

Незважаючи на важкий період у житті нашої країни, у березні 2017 року Всеукраїнський музичний конкурс «Класичний меридіан» знову зібрав у своє коло виконавців з різних куточків України.

Вже тринадцятий рік поспіль «Класичний меридіан» об’єднує найкращих юних музикантів України єдиним бажанням – насолоджуватись мистецтвом Музики, яка збагачує наші душі, робить нас добрішими та мудрішими.

Юні вокалісти Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка з задоволенням прийняли участь у конкурсі та продемонстрували свої вокальні можливості яскраво та професійно.

І місце отримала найменша учасниця Гладкій Ірина;

ІІ місце – Токова Анастасія;

ІІІ місце – Ковальчук Ніна;

Диплом за участь у конкурсі отримала Озеран Ксенія.

Усі учні навчаються у викладача вищої категорії Варавіної Ірини Миколаївни, концертмейстер – Рябоконь Леся Петрівна. Головою журі була заслужена артистка України, солістка Національної опери України ім. Т. Шевченка, викладач кафедри сольного співу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

На базі конкурсу був проведений майстер-клас солістки Національної опери України, заслуженої артистки України, доцента кафедри сольного співу КІМ ім. Р. М. Глієра Сусанни Чахоян, у якому прийняли участь учні нашої школи Гладкій Ірина, Токова Анастасія та Ковальчук Ніна. Сусанна Чахоян високо оцінила рівень підготовки юних вокалістів та дала цінні професійні рекомендації щодо подальшого вокального розвитку дітей.

Викладач Варавіна І. М. та концертмейстер Рябоконь Л. П. отримали подяку за високий професіоналізм у підготовці лауреатів конкурсу.


Юні музиканти зустрічали весну

Новини ? Новини культури 05.04.2017 | 118 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/F399ED4A-F304-F5C1-DCB7-00E6F0AE47A5/

11 березня в актовій залі Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка провели свято для найменших учнів школи «Зустрічаймо Весну красну!». Викладачі теоретичних дисциплін підготували розважальну програму для найменших учасників свята. Таке дійство проходило вперше. Усі з нетерпінням та хвилюванням чекали цього свята: діти розучували пісні, батьки готували для них святкові костюми.

Із захопленням та цікавістю присутні спостерігали за головними персонажами свята – Весною та Какафонею, які вміло зіграли свої ролі та доставили глядачам незабутні миті радості, сміху та піднесеного настрою.

У конкурсі «Вгадай голос інструменту» із задоволенням взяли участь учні перших класів, які подарували своїм молодшим друзям приємні музичні хвилини і продемонстрували гру на різних музичних інструментах.

Свого виступу із гордістю та творчим хвилюванням очікували учні «0» класу, адже це був їх перший виступ на великій сцені музичної школи. Під час їхнього співу зал наповнився щирими почуттями ніжності та доброти.


ХІХ Відкритий Міжнародний фестиваль – конкурс народної творчості «Барвистий віночок»

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/38F19A68-4036-BBA8-E36E-C9955755550C/

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/38F19A68-4036-BBA8-E36E-C9955755550C/

24-25 березня в місті Дніпро відбувся ХІХ Відкритий Міжнародний фестиваль –  конкурс народної творчості «Барвистий віночок», в якому взяли участь: вокальний ансамбль народного співу «НАСТРІЙ» (керівник Л.Смольська,  концертмейстер  О.Головко) та учениця 4 класу Мороз Марія ДМШ №1  ім.М.В.Лисенка.

Дуже приємно відмітити, що поміж багатьох учасників з різних міст України саме вокальний ансамбль«НАСТРІЙ»  у складі: Копитець К., Тепайкіна Я., Мурашкіна С., Пріхно Н., Бірка К., Карасенко М., Коваленко М., Старовойт А,  Липкань С., Мороз М., Токаренко Є., Смольської Я. отримав ІІ місце.  У  номінації «вокал» ІІІ місце виборола Мороз Марія.

Вокалісти першої музичної школи м. Черкаси визнані переможцями на Міжнародному фестивалі

http://procherk.info/news/7-cherkassy/51593-vokalisti-pershoyi-muzichnoyi-shkoli-m-cherkasi-viznani-peremozhtsjami-v-mizhnarodnomu-festival

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/DC375346-CB83-2700-9DE4-249AE17A29A4/

9 березня на території національного Києво – Печерського історико – культурного заповідника відбувся Міжнародний фестиваль – конкурс мистецтв «Талановиті діти України»   в напрямку класичної  музики, пісні та танцю. Цей фестиваль – конкурс  спрямований на розкриття творчого потенціалу дітей та молоді міст України і світу, відкриття яскравих особистостей.

Цього року у конкурсі приймали участь виконавців, які з багатьох міст   України та з сусідніх держав. Учні вокального  відділу Черкаської  ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка, що приїхали в Київ для участі у творчих змаганнях, були вражені високим професійним рівнем конкурсантів.

Система оцінювання учасників конкурсу відповідала усім критеріям міжнародного стандарту. Оцінювання було проведено за віковою категорією учасників по 11-бальній системі. Члени журі фестивалю звертали  увагу на  технічну майстерність, чистоту інтонування,  рівень виконавської майстерності,  творчий підхід та цікаву ідею,  реалізацію задуму художнього твору,  артистизм та сценічну культуру,  якість фонограми,  естетику сценічного одягу. До склад  журі увійшли провідні спеціалісти, професори та авторитетні фахівці у сфері  музики, видатні діячі культури та мистецтв України, представники преси та телебачення, громадські діячі.

Учні вокального відділу ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка одержали наступні  місця:

Токова Анастасія (естрадний вокал, молодша категорія) –  І місце;

Скачко Анастасія (естрадний вокал, середня категорія) –   І місце;

Озеран Ксенія (естрадний вокал, старша категорія) –  ІІ місце.

Усі зазначені учні навчаються у  викладача вищої категорії  Варавіної Ірини Миколаївни.

 

«Чарівний рояль» зібрав у Черкасах талановитих дітей-піаністів

http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/molod/item/16918-charivniy-royal-zibrav-u-cherkasah-talanovitih-ditey-pianistiv#.WOOvYilvUpd
http://novadoba.com.ua/37135-charivnyy-royal-zyednav-talanovytykh-ditey-pianistiv-vsiyeyi-oblasti.html
http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/0300682C-721A-4844-2F06-082295342243/
http://v4asno.com/u-cherkasah-vidbuvsya-vidkrytyj-miskyj-konkurs-fortepiannoji-muzyky/
http://region.unn.ua/uk/news/110810-miskiy-vidkritiy-konkurs-fortepiannoyi-muziki-vidbuvsya-u-cherkasakh
http://procherk.info/news/7-cherkassy/51401-charivnij-rojal-zednav-talanovitih-ditej-pianistiv-vsieyi-oblasti
«Чарівний рояль» з’єднав талановитих дітей - піаністів усієї області

22 березня в Черкасах пройшов ІІ відкритий міській конкурс фортепіанної музики «Чарівний рояль». Конкурс проводиться раз на два роки.

Першого разу в 2014-му році захід провели як міський міжшкільний, наступного року – як І міській. У 2017-му вже ІІ-й міський відкритий конкурс, доступний для дітей з районів.

Організатори зрозуміли, що для вихованців музичних та мистецьких шкіл краю місцеві конкурси – почасти єдина можливість вийти на сцену. А черкаські таланти її варті, переконують педагоги закладу.

- Наші діти цікаві і талановиті, вони хочуть і не бояться виходити на сцену, це чудово, – розповідаєдиректорка музичної школи Юлія Темченко. – Є чимало яскравих діток, які вже виконують твори з програми завищеного рівня.

В 2017 році на свято фортепіанної музики з’їхалися діти з міських та районних шкіл, з Шполи, Сміли, Драбова та м. Черкаси. Всього на конкурс було заявлено 115 заявок, участь прийняло 108 дітей. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаській ДМШ №1.

Діти-піаністи змагалися у 3-х вікових категоріях та у наступних номінаціях: «MАЕSTRO» – програмна класична музика, приймають участь учні – лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

- «СLASSIC» – програмна класична музика, приймають участь учні, що не є лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

-«GRADUS AD PARNASSUM» – популярна музика.

-«DUET» – гра в ансамблі.

Журі конкурсу було представлено провідними викладачами міських шкіл, очолювала журі викладач вищої категорії, методист Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака – Артемовського Гробман Маріанна Олександрівна. Члени журі відмітило професійний виконавчий рівень підготовки учасників конкурсу.

За результатами конкурсу визначили переможців у трьох номінаціях: для початківців віком до 9 років, для вихованців, які грають класичні програмні твори та для дітей старшої вікової категорії – переможців музичних конкурсів. Винагородою за творчі старання стали визнання та дипломи переможців і лауреатів. Колектив сподівається, що конкурс буде представлений не менш цікавими талантами і наступного року.

І відкритий міській конкурс гри на струнно-смичкових інструментах ім. А.Ф.Сілкіна

Новини ? Новини культури       21.03.2017 | 157 переглядів

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/BFD38016-8D93-4AAB-4B24-4CFB54923DB5/

І відкритий міській конкурс гри на струнно-смичкових інструментах ім. А.Ф.Сілкіна

Новини ? Новини культури 21.03.2017 | 157 переглядів

Більш ніж 50 юних музикантів із музичних навчальних закладів Черкаської області взяли участь в І відкритому міському конкурсі гри на струнно-смичкових інструментах ім. А.Ф.Сілкіна, який проводився в Черкаській музичній школі №1 ім. М .В Лисенка. Конкурс присвячений пам’яті відомого серед черкаських музикантів скрипаля та колишного директора ЧДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка Анатолія Федоровича Сілкіна.

Свого часу в м. Черкаси Анатолій Федорович Сілкін – скрипаль, фронтовик, активний громадський діяч та пропагандист музичного мистецтва, очолював першу музичну школу з 1959 року по 1987 рік. За часи його керівництва в середині 80-тих років школа нараховувала тисячний колектив учнів та викладачів.

Тому, за словами нинішнього директора цього навчального закладу Юлії Темченко, у 2016 році з ініціативи колективу ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка започатковано конкурс для обдарованих дітей-скрипалів та віолончелістів і проведено як міжшкільний відкритий конкурс гри на струнно-смичкових інструментах ім. А.Ф. Сілкіна. А вже в 2017 році за підтримкою та організацією Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР на базі цієї ж школи було проведено І відкритий міській конкурс гри на струнно-смичкових інструментах ім. А.Ф. Сілкіна. «Саме завдяки таким заходам у юних виконавців виховується сценічність, вони зосереджуються, відчувають відповідальність, а отже, закладаються елементи професіоналізму на все їхнє життя» – каже член журі, завідуюча відділом оркестрових інструментів ДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка Інна Квітка.

Взяти участь у конкурсі ім. А.Ф.Сілкіна виявили бажання найкращі учні молодших, середніх та старших класів музичних шкіл і шкіл мистецтв Черкаської області, котрі опановують гру на скрипці та віолончелі – з м. Черкаси, Ватутіне, Золотоноша, Звенигородка. За словами організаторів творчого змагання, кількість конкурсантів в цьому році зросла – в 2017 році подали заяви вже 57 юних музикантів .

Журі конкурсу було представлено завідуючими відділами та ведучими викладачами міських шкіл: Квітка І.І – завідуюча відділом оркестрових інструментів ДМШ № 1 ім. Лисенка, Атамась О.А. – завідуюча відділом оркестрових інструментів ДМШ № 2, Тихомірова Т.М. – завідуюча відділом оркестрових інструментів ДМШ № 3, Ушакова В.Р.- викладач ДМШ № 5. Також була запрошена до складу журі викладач вищої категорії з міста Канів – Черевишня Світлана Олександрівна.

Завдяки такому творчому змаганню, стверджують організатори конкурсу – фахові музиканти , діти одержують неабияку мотивацію для досягнення своєї мрії – стати відомим музикантом. В результаті роботи журі визначило переможців конкурсу:

Номінація «POPULAR»

Прізвище та ім’я учня

Заклад

            Місце

1

Новак Антон ДМШ № 1

І

2

Заєць Анна ДМШ № 3

ІІІ

3

Ярмош Владислава ДМШ № 3

ІІ

4

Зарудна Земфіра ДМШ № 1

ІІ

Номінація «CLASSIC»

1

Резнікова Аліна ДМШ № 3

ІІ

2

Лупина Ніка ДМШ № 1

І

3

Копилова Єлизавета

Золотоноша ДМШ

ІІІ

4

Чертополох Вікторія ДМШ № 1

І

5

Рукавішнікова Софія Ватутіно

ІІ

6

Сіпко Анастасія ДМШ № 1

І

7

Жиленко Вероніка ДМШ № 1

ІІІ

8

Мелікова Елеонора ДМШ № 2

ІІ

9

Голубєва Каріна ДМШ № 1

ІІІ

10

Ткаля Каріна ДМШ № 2

І

11

Геращенко Ангеліна ДМШ № 2

ІІІ

12

Стоєцька Ізабель ДМШ № 2

І

13

Простибоженко Анна ДМШ № 1

ІІІ

14

Радченко Анна Звенігородка не з’явилась
15 Юрченко Поліна ДМШ № 2 не з’явилась

16

Шпак Ірина ДМШ № 2 не з’явилась

17

Завідляк Анна Звенігородка не з’явилась

Номінація «MAESTRO»

1

Соловйова Ірма ДМШ № 3

ІІІ

2

Кириленко Іван ДМШ № 3

ІІІ

3

Барабаш Софія ДМШ № 3

ІІІ

4

Простибоженко Софія ДМШ № 1

ІІ

5

Чертополох Софія ДМШ № 1

І

6

Шепель Дар’я ДМШ № 1

ІІ

7

Гусєва Катерина ДМШ № 1

ІІ

8

Простибоженко Віталій ДМШ № 3

ІІ

9

Варавіна Діана ДМШ № 1

ІІ

10

Плеханов Даніл ДМШ № 1

І

11

Конкіна Наталія ДМШ № 3

І

12

Мороз Ірина ДМШ № 3

Гран-Прі

13

Бруєвич Софія ДМШ № 1

ІІ

14

Пилипенко Єлизавета ДМШ № 1

І

15

Іванова Поліна ДМШ № 1

Гран-Прі

16

Зайцева Анастасія ДМШ № 1

І

17

Крикуненко Олександра ДМШ № 3

І

18

Простибоженко Марія ДМШ № 3

ІІ

19

Хурані Лінда ДМШ № 1

І

Номінація «Віолончель»

1

Іващенко Євген ДМШ № 5

ІІ

2

Поліщук Анастасія ДМШ № 5

ІІ

3

Трубенко Анна ДМШ № 5

ІІІ

4

Шевченко Анастасія ДМШ № 5

ІІ

5

Бондаренко Поліна ДМШ № 5

Гран-Прі

6

Краєва Єлизавета ДМШ № 5

ІІ

7

Простибоженко Тимофій ДМШ № 5

Гран-Прі

8

Ільченко Анастасія ДМШ № 1

І

Номінація «DUET»

1

Ансамбль скрипалів

ДМШ № 5

І

2

Ансамбль скрипалів середніх класів

ДМШ № 3

І

3

Дует віолончелістів

ДМШ № 1

ІІ

4

Інструментальний ансамбль «Надія»

ДМШ № 1

ІІ

5

Квартет скрипалів

ДМШ № 1

І

6

Камерний ансамбль

ДМШ № 3

І

/>

Учні дитячої музичної школи продемонстрували майстерність в Кропивницькому 

http://procherk.info/news/7-cherkassy/50838-uchni-ditjachoyi-muzichnoyi-shkoli-prodemonstruvali-majsternist-u-kropivnitskomu

24-26 лютого відбувся ХХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» у місті Кропивницький. Соціально – економічні негаразди  нашої держави  90 – х років минулого століття  не торкнулись, на щастя, конкурсно – фестивального руху в мистецькій галузі. У цей період часу з’являється цілий ряд музичних конкурсів для талановитих  дітей  та молоді, серед них – заснований у 1996 році в місті Кіровоград (нині – Кропивницький) Всеукраїнський фестиваль – конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» а  у 2017 році  проводиться  двадцять другий раз.

115

«Провесінь» можна назвати унікальним щодо розмаїття номінацій учасників: учні спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, а також студенти музичних училищ, які розподіляються за номінаціями відповідно до віку. Конкурс організований Міністерством культури і туризму України, і проводиться при сприянні кафедри народних інструментів Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського.  До складу журі увійшли провідні діячі мистецтв та заслужені артисти України  Олексик Ю.Ю. (балалайка), Федорова Л.В. (бандура), Гриньків Л.В. (бандура), Грінченко С.С. (баян) та інші.

Понад 10 років беруть участь у конкурсі «Провесінь» учні відділу народних інструментів  Черкаської дитячої музичної школи ім. М.В. Лисенка. Незважаючи на велику кількість конкурентів, 13 юних музикантів нашої  школи  продемонстрували і сценічну майстерність,  і витримку, і любов до народних інструментів: бандури, гітари, баяну, акордеону та отримали наступні місця: І місце - Харченко Катерина та Харченко Іван ( баян, викл. Козлова Л.М.); ІІ місце - Трощенко Софія ( гітара, викл. Пархоменко В.В.), Калугін Роман (баян, викл. Смірнова А.М.); ІІІ місце Могильов Артем (баян, викл. Смірнова А.М.), Хачатуров Артем (акордеон, викл. Козлова Л.М.), дипломантами стали  Корніцька Катерина та Липкань Софія (бандура, викл. Очеретяна Л.О.), Хачатуров Армаіс ( акордеон, викл. Козлова Л.М.). Дипломи учасників отримали Теслюк Владислав, Діченко Олександра (гітара, викл. Пархоменко В.В.)  та Тараненко Андрій  (гітара, викл. Ратніков С.І.).

фото членів журі

Виконання конкурсної програми Харченко Іваном високо оцінило журі, запросивши його обравши його для участі у заключному Гала – концерті.  Організатори конкурсу вручили Грамоту викладачу нашої школи Козловій Любов Миколаївні за високий професіоналізм у підготовці переможців Всеукраїнського фестиваль-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» (вже більше 10 років) та за особисту участь у розвитку фестивального руху в Україні.

 

Кривий Ріг визначив призерами учнів Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка на Всеукраїнському конкурсі

http://procherk.info/news/7-cherkassy/50601-krivij-rig-viznachiv-prizerami-uchniv-cherkaskoyi-dmsh-1-im-mvlisenka-na-vseukrayinskomu-konkursi-junih-bajanistiv-akordeonistiv-ta-ansambliv

 

24-26 лютого відбувся ХХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» у місті Кропивницький. Соціально – економічні негаразди нашої держави 90 – х років минулого століття не торкнулись, на щастя, конкурсно – фестивального руху в мистецькій галузі. У цей період часу з’являється цілий ряд музичних конкурсів для талановитих дітей та молоді, серед них – заснований у 1996 році в місті Кіровоград (нині – Кропивницький) Всеукраїнський фестиваль – конкурс виконавців на народних інструментах «Провесінь» а у 2017 році проводиться двадцять другий раз.

115

«Провесінь» можна назвати унікальним щодо розмаїття номінацій учасників: учні спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, а також студенти музичних училищ, які розподіляються за номінаціями відповідно до віку. Конкурс організований Міністерством культури і туризму України, і проводиться при сприянні кафедри народних інструментів Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. До складу журі увійшли провідні діячі мистецтв та заслужені артисти України Олексик Ю.Ю. (балалайка), Федорова Л.В. (бандура), Гриньків Л.В. (бандура), Грінченко С.С. (баян) та інші.

Понад 10 років беруть участь у конкурсі «Провесінь» учні відділу народних інструментів Черкаської дитячої музичної школи ім. М.В. Лисенка. Незважаючи на велику кількість конкурентів, 13 юних музикантів нашої школи продемонстрували і сценічну майстерність, і витримку, і любов до народних інструментів: бандури, гітари, баяну, акордеону та отримали наступні місця: І місце – Харченко Катерина та Харченко Іван ( баян, викл. Козлова Л.М.); ІІ місце – Трощенко Софія ( гітара, викл. Пархоменко В.В.), Калугін Роман (баян, викл. Смірнова А.М.); ІІІ місце Могильов Артем (баян, викл. Смірнова А.М.), Хачатуров Артем (акордеон, викл. Козлова Л.М.), дипломантами стали Корніцька Катерина та Липкань Софія (бандура, викл. Очеретяна Л.О.), Хачатуров Армаіс ( акордеон, викл. Козлова Л.М.). Дипломи учасників отримали Теслюк Владислав, Діченко Олександра (гітара, викл. Пархоменко В.В.) та Тараненко Андрій (гітара, викл. Ратніков С.І.).

фото членів журі

Виконання конкурсної програми Харченко Іваном високо оцінило журі, запросивши його обравши його для участі у заключному Гала – концерті. Організатори конкурсу вручили Грамоту викладачу нашої школи Козловій Любов Миколаївні за високий професіоналізм у підготовці переможців Всеукраїнського фестиваль-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» (вже більше 10 років) та за особисту участь у розвитку фестивального руху в Україні.

18 -19 лютого в місті Кривий Ріг відбувся Всеукраїнський конкурс юних баяністів, акордеоністів та ансамблів  «СУЧАСНІ РИТМИ». Засновники конкурсу та його організатори – управління культури виконкому міської ради, Національна всеукраїнська музична спілка, Криворізька міська музична школа №4 та Благодійний Фонд «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу».

Міська влада пишається та підтримує творчі заходи, які допомагають створювати позитивний імідж Кривого Рогу, приділяє велику увагу відродженню та збереженню національної культури України, її культурних традицій, створює умови для розвитку мистецької освіти та естетичного виховання зростаючого покоління.

Всеукраїнський конкурс «Сучасні ритми» щороку набуває все більшої популярності

серед музикантів, які відносяться з великим інтересом та любов’ю до таких народних інструментів, як баян та акордеон.  У цьому році  заявки на участь у конкурсі подали 14 ансамблів та 45 солістів із різних регіонів України: Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Харківської та Черкаської областей.

Крім прослуховування конкурсних програм солістів та учасників ансамблів у рамках конкурсу були передбачені наступні заходи: майстер – клас члена журі конкурсу, заслуженого артиста України, професора кафедри баяна та акордеона Київської Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського, Фенюка П.В.;  концерт Голови журі конкурсу, заслуженого артиста України, лауреата міжнародних конкурсів, професора кафедри народних інструментів Одеської Національної музичної академії ім.А.В.Нежданової Мурзи В.А.  До складу журі конкурсу також увійшли: Тарасенко А.Є., педагог – баяніст, член Національної всеукраїнської музичної спілки; Ільїн Д.М., викладач – методист Криворізького обласного музичного коледжу;  Єгкалова Л.П., викладач – методист Криворізької музичної школи №8, член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Після завершення конкурсу, 19 лютого, відбувся концерт переможців минулих років і традиційний Гала – концерт та нагородження переможців конкурсу 2017 року, до якого була запрошена  учениця Черкаської ДМШ №1 ім. М.Лисенка, Лауреат ІІ премії Харченко Катерина (потрібно відмітити, що І премія не була присуджена жодному з учасників у ІІ віковій категорії). В інших вікових категоріях ДМШ №1 була представлена наступними учнями:

Харченко Іван, старша категорія – Диплом Лауреата ІІІ ступеня;

 

Харченко Иван-0-01-24-153

 

Хачатуров Артем, старша категорія – дипломант;

Хачатуров Артем-0-04-58-773

 

Хачатуров Армаїс, старша категорія – учасник.

Хачатуров Армаис-0-00-34-720

 

Усі зазначені учні навчаються у викладача – методиста вищої категорії Черкаської ДМШ №1 ім. М.Лисенка Козлової Любові Миколаївни.

Конкурс «Сучасні ритми» 2017 запам’ятався його учасникам цікавими, неординарними конкурсними творами, талановитими виконавцями, подарував багато яскравих емоцій.

 

Черкаські піаністи в Запоріжжі визнані кращими на «Талантах Хортиці»

18 лютого 2017 року в м. Запоріжжя пройшов Всеукраїнський конкурс інструментального мистецтва «Таланти Хортиці». Участь у конкурсі приймала велика кількість учасників з різних міст України. Цьогорічний конкурс відзначився надзвичайною складністю, адже призові місця були обмежені. Багато конкурсантів отримали дипломи учасників. До складу журі увійшли кваліфіковані піаністи, викладачі вищих закладів мистецтв. Черкаси представляла дитяча музична школа № 1 ім. М.В. Лисенка. Учні нашої школи зайняли такі місця:

фото переможців конкурсу Таланти Хортиці

І місце: Браун Вероніка         викладач  Дубінська Л.Л.

Краснодимський Дмитро        викладач Нечушкіна О.В.

ІІ місце: Авраменко Владислав      викладач  Нечушкіна О.В.

Мікіш Анна            викладач  Дубінська Л.Л.

Нечушкіна Дарина             викладач  Дубінська Л.Л.

ІІІ місце: Гайко Єва-Марія        викладач  Нечушкіна О.В.

Окрім дипломів учні нашої школи отримали незабутні враження від екскурсії до концертного залу філармонії ім. М.Глінки.

У дитячій музичній школі «Сольфеджіо» викладають по-новому

21.02.2017
http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/E68CEA19-0A66-367B-56EA-1B8F04DEAA36/
http://progolovne.ck.ua/u-dytyachij-muzychnij-shkoli-solfedzhio-vykladayut-po-novomu/

Вперше в області серед шкіл естетичного виховання в Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка застосовується робота з інтерактивною дошкою на уроках музично-теоретичних дисциплін – «Сольфеджіо» та «Музична література». Про це повідомляють у Департаменті освіти та гуманітарної політики ЧМР.

16 лютого 2017 року відбулися загальношкільні педагогічні читання на тему: «Використання інноваційних технологій в мистецькій освіті». Родзинкою яких була презентація двох викладачів музично – теоретичних дисциплін Ірини Корнеєвої та Олени Кузьменко про свою роботу з інтерактивною дошкою – диковинкою для ДМШ і поки – єдиною в Черкаській області. Говорилось про те, що дітей не відтягнути від дошки, всі тягнуть руку відповідати і вже є здвиги при вивченні складного матеріалу з музичної літератури, в написанні диктантів з сольфеджіо. Викладачі самі розробили авторські програми поки що для молодших класів. Це велика праця, але ж яке задоволення вчитися за такими програмами.

Школа давно чекала на придбання інтерактивного обладнання як сучасного інноваційного методу викладання такого складного предмету як «Сольфеджіо». За рахунок коштів бюджету розвитку у 2017 році школа нарешті придбала комплект потрібного інвентарю відомого в освітній галузі бренду «Smart». Нажаль не всі потоки учнів можуть навчатися в єдиному на сьогодні теоретичному класі оснащеному за новітніми технологіями.

Різдвяна коляда пролунала в Черкасах 

Христос народився! Славімо його! Саме так зазвичай вітаються у день Різдва Христового – одного з найсвітліших Християнських свят, яке несе мир, любов, божу благодать. Справжнє свято сьогодні розгорнулося біля головної ялинки міста на Соборній площі.

Позитивну атмосферу створили концертні виступи творчих та хореографічних колективів міського Будинку культури ім. І.Кулика, ансамблю «Настрій» Черкаської дитячої музичної школи ім. М.В.Лисенка, вихованці Черкаської дитячої школи мистецтв, дитячий колектив «Квітограй» Черкаської дитячої музичної школи №2 та вихованці Народного художнього танцювального колективу «Вікторія»  Багатопрофільного молодіжного центру.

Окрім цього, тут працював ярмарок майстрів та виставка декоративно-прикладного мистецтва різдвяної  тематики за участю обласного осередку Національної    спілки   майстрів   народного   мистецтва   України.

До речі, черкасці та гості нашого міста змогли скуштувати  головні традиційні різдвяні страви за різними рецептами. Над їх приготуванням   працювали  КП «Дирекція парків»,  «Черкаське вище професійне училище»,  «Черкаський професійний автодорожній ліцей», Факультет харчових технологій та сфери обслуговування Черкаського державного технологічного університету. Всі вони підготували свої ексклюзивні інгредієнти та секрети, як зробити кутю по-справжньому  особливою та смачною. Гарячий чай та кутю, у якій переплелись кулінарні традиції наших предків та сучасності (рис, пшениця, розтертий  мак, мед, родзинки, курага тощо)  готували у величезних казанах.

Голосистим  співом та запальними танцями щедрувальників та колядників і творчих колективів нашого міста гуляння продовжились на Соборній площі, де всі взяли участь у виконанні відомої різдвяної пісні “Добрий вечір тобі, пане господарю”.

Привітали учасників свята заступник міського голови Черкаської міської ради Ігор Коломоєць та перший заступник голови обласної державної адмінісрації Віталій Коваль з побажанням всіх гараздів, миру, злагоди та достатку кожній родині.

Юні черкаські музики привітали з новорічними святами вихованців “Теплого дому” 

http://www.ukr.net/#homeDetails/cherkassy/51762719/

http://procherk.info/news/7-cherkassy/49179-muzikanti-vitali-ditej-u-teplomu-domi?utm_source=dlvr.it

http://novadoba.com.ua/34976-uchni-muzychnoyi-shkoly-pryvitaly-vykhovanciv-teplogo-domu.html

http://m.0472.ua/news/1501599;   

http://metod-kabinet.pp.ua/

4 січня 2017 року до Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «ТЕПЛИЙ ДІМ» завітали учні та викладачі ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка, щоб поздоровити вихованців з новорічними святами та запропонувати їм подорож у світ Музики за допомогою творів композиторів різних країн.

img_1010Малювати за допомогою звуків картини природи, передавати внутрішні почуття людини добре вміють учні ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка. Вони залюбки навчаються, досягаючи певних успіхів у сценічній майстерності, часто та з задоволенням виступають на сцені. Мова музики поступово стає мовою їх спілкування зі світом. Саме тому поділитися своїм відчуттям музики й приїхали у «Теплий Дім» юні черкаські музиканти. Цей дитячий заклад цілком виправдовує свою назву: атмосфера на протязі концерту була дуже теплою і привітною. Вихованці віком від 5 до 16 років з цікавістю та неприхованим задоволенням слухали твори для фортепіано, скрипки, гітари, сольного співу.

img_0999У концерті свою майстерність продемонстрували учні: Жовта Вероніка, Гладкій Ірина, Чертополох Софія, Коломієць Єлизавета, Розгон Анастасія, Гусєва Катерина, Гусак Міла, Варавіна Діана, Дяченко Олександра, Доценко Галина, Саєнко Катерина, Іванова Поліна, Демченко Олена, Таран Наталія, Голубєва Каріна, які навчаються у викладачів Варавіної Ірини Миколаївни, Таран Олени Миколаївни, Нагорної Ганни Миколаївни, Пархоменко Вадима Валерійовича, Мусеровської Лідії Олексіївни, Чернявської Інеси Вікторівни, Розгон Олени Вячеславівни, Кладій Світлани Василівни, Рябоконь Лесі Петрівни.

По закінченні концерту вихованці Черкаського обласного центру соціально – психологічної реабілітації дітей «Теплого Дому» співали та танцювали своїм гостям, демонструючи свої уміння та любов до музики. Так відбувся взаємообмін добрим і прекрасним між дітьми, залишивши в усіх учасників теплі спогади від зустрічі.

 

«Українські вечорниці» – учні та викладачі ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка відтворили чарівну атмосферу стародавніх народних свят

Новини ? Новини культури27.12.2016 | 71 перегляд

http://metod-kabinet.pp.ua/

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/6849DE55-0E71-76F0-6718-234D411AAFCC/

16 грудня в ТРЦ «Любава» відбулося довгоочікуване дійство – «Українські вечорниці». Цю театралізовану музичну постановку підготували та представили  глядачам учні та викладачі Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка. Учасники «Вечорниць», вдягнуті у яскраві народні костюми, відтворили чарівну атмосферу грудневих вечорів, коли в одній з хат збиралась молодь для вечірніх розваг. На вечорниці оповідали казки, танцювали, співали, розважались, поєднуючи дозвілля з роботою. Дівчата вишивали, пряли, шили, оскільки саме від їхньої працьовитості залежало і їхнє майбутнє.

Відвідувачі торгового центру з великою цікавістю та задоволенням спостерігали за чарівним дійством, яке поглиблювало знання історії рідної української культури, гучними оплесками зустрічали вдалі жарти та музичні номери.      Підготували це свято учні та викладачі вокального відділу та відділу народних інструментів ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка: викладачі Людмила Смольська, Сергій Рябоконь, Людмила Очеретяна, Вадим Пархоменко, Олександр Білоус та  також учні -  Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Хачатуров Артем, Череп Дар’я,  Проценко Юрій (викладач  Любов Козлова), вокальний ансамбль народного співу «Настрій» (керівник Людмила Смольська, концертмейстер Олександр Головко),  а також вихованці секції «Бойового гопака» під керівництвом Олександра Проценко.

 

Черкащани гідно показали себе в Києві на “Різдвяній мініатюрі”

procherk.info/news/7-cherkassy/48844-cherkaschani-gidno-pokazali-sebe-na-rizdvjanij-miniatjuri

http://metod-kabinet.pp.ua/

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/20E5F138-1B41-9686-DED1-6D942197973B/

10 грудня відбувся Всеукраїнський мистецький конкурс-фестиваль «Різдвяні мініатюри», засновником якого є Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів.

фото вокалістів

ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка була представлена на цьому конкурсі великою кількістю учнів  вокального відділу, – як солістів, так і учасників вокального ансамблю «Політон».  До складу журі входили  провідні митці, викладачі вузів Києва та інших міст України.

Ця подія відбулася у дитячій школі мистецтв ім. Стефана Турчака, яка є ведучим дитячим учбовим закладом естетичного виховання у місті Києві. З різних куточків країни на творче змагання злетілися найталановитіші юні музиканти.

Учні Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка гідно представили свою школу та завоювали наступні відзнаки:

ІІ  місце:  Гладкій Ірина (академічний вокал) викладач Ірина Варавіна,

концертмейстер Леся Рябоконь;

Алексєєва Дар’я (естрадний вокал) викладач Ірина Варавіна.

ІІІ місце: Скачко Анастасія (естрадний вокал) викладач Ірина Варавіна;

вокальний ансамбль «Політон» (керівник Тетяна Поліщук,

концертмейстери Євгенія Савченко, Олександр Черкашин).

Дипломанти: Ковальчук Ніна (академічний вокал)

викладач Ірина Варавіна, концертмейстер Леся Рябоконь;

Токова Анастасія (академічний вокал)

викладач Ірина Варавіна,   концертмейстер Леся Рябоконь;

Макаренко Євгенія (академічний вокал)

викладач та  концертмейстер Тетяна Поліщук;

Жовта Вероніка (естрадний вокал) викладач Ірина Варавіна.

Учасники: Озеран Ксенія та Томіленко Марія (академічний вокал) викладач Ірина Варавіна, концертмейстер Леся Рябоконь.

Учні мали задоволення поділитися своїм вмінням та досвідом вокальних навичок зі слухачами, а саме головне – повчитися в інших конкурсантів майстерності та отримати велике бажання удосконалювати свою майстерність та рухатися  далі – до наступних перемог!

 

 

Черкащани перемогли на Міжнародному фестивалі «Осінній серпантин» у м. Дніпро

Місто Дніпро вкотре гостинно приймало талановитих дітей з усієї України. 25-27 листопада на Міжнародному конкурсі вокальної та інструментальної майстерності «Осінній серпантин» м. Черкаси представили учні Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка, які неодноразово приймали участь у цьому конкурсі та отримували перемоги.

У 2016 році школа була представлена в інструментальній номінації.

Дніпро 1

До складу журі, яке очолювала Заслужена артистка України З.Ю. Каіпова, увійшли провідні фахівці музичного мистецтва: Тетерядченко Н.В. – голова правління громадської організації ДКТЦ «Дебют» (фортепіано), художній керівник та диригент камерного ансамблю «Рапсодія» Жаворнюк В.Г. (народні інструменти),  викладач вокалу Музичної академії ім. М.Глінки Іщенко О.Є. Члени журі відзначили високий професійний  рівень підготовки учнів викладача по класу скрипки Міщенко В.М., які в наполегливій творчій боротьбі посіли наступні місця: Зайцева Анастасія – І місце; Варавіна Діана – ІІ місце, Лупина Ніка – ІІІ місце (концертмейстер Андрійчук Н.В.).

Відзначена журі була також робота  учнів та їх викладачів по класу фортепіано: Ковальчук  Марія – І місце клас викладача  Кравченко Лариси Василівни та Талах Олександр – І місце клас викладача Андрійчук Наталії Василівни.

Дніпро 2

http://novadoba.com.ua/34142-cherkaski-muzykanty-uspishno-vystupyly-na-konkursi-v-dnipri.html

http://procherk.info/news/7-cherkassy/48451-cherkaschani-peremogli-na-mizhnarodnomu-festivali-osinnij-serpantin-u-m-dnipro

http://zmi.ck.ua/tvorchist/na-mjnarodnomu-konkurs-muzikanti-z-cherkaschini-zdobuli-prizov-mstsya.html

ЮНІ ЧЕРКАСЬКІ ХОРИСТИ ПЕРЕМОГЛИ НА КОНКУРСІ «ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА» У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

II Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва ім. В.Ярецького «Подільська ліра» відбувся 26-27 листопада у м. Хмельницькому. Цей фестиваль-конкурс ставить за мету популяризацію творчості народного артиста України Валерія Ярецького, відродження народних традицій, звичаїв та обрядів, народного мистецтва, розвиток сучасної української вокально-хорової творчості, виявлення авторських аранжувань та підтримку молодих талановитих керівників-диригентів, створення для дітей та підлітків можливості творчого спілкування. Цього року у фестивалі – конкурсі «Подільська ліра» більш як півсотні учасників з різних куточків України гідно змагалися за звання кращих у своїх номінаціях. Диплом І ступеня у номінації «народний хоровий спів» отримав вокальний ансамбль народної пісні «НАСТРІЙ» Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка (керівник Людмила Смольська, концертмейстер Олександр Головко). Під час вручення дипломів переможцям конкурсу, глядацький зал оваціями приймав маленьких черкащан, журі конкурсу запропонувало прослухати на біс ще одну пісню.

Оцінювали та визначали переможців журі у складі: Голова журі – Народний артист України, композитор, художній керівник та головний диригент Державного академічного козачого ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Микола Балема; Заслужена артистка України солістка Хмельницької обласної філармонії Фатіма Чергіндзія; Заслужена артистка України солістка хору Державного академічного козачого ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Людмила Голуб; Лауреат міжнародних конкурсів соліст національної опери України ім. Т.Г.Шевченка Іван Березовський; директор продюсерського центру «Хмельницькконцерт» лауреат міжнародного конкурсу молодих виконавців ім. В.Івасюка артист Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького, співак Андрій Клименко; директор фестивалю викладач циклової комісії вокально-хорових дисциплін факультету мистецтв Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Лілія Качуринець.

http://procherk.info/news/7-cherkassy/48362-juni-peremozhtsi-narodnogo-spivu-dmsh-1-pidkorili-zhuri-ii-vseukrayinskogo-festival

http://metod-kabinet.pp.ua/?p=236

Конкурс «Нові імена України» назвав переможців

Українському фонді культури у четвер відбулася церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнського мистецького огляду-конкурсу «Нові імена України» в 2016 році.

Про це розповів модератор заходу Тимур Бережний.

«Визначено лауреатів  та дипломантів нашого конкурсу «Нові імена України» у 2016 році. Серед лауреатів музичної складової нашого конкурсу можна назвати ансамбль віолончелістів «Натхнення» (Київ); Олександр Свет, альт (Київ); Богдана Гут, скрипка (Київ), Вікторія Цюпак, академічний вокал (Київ), Владислав Біляченко, саксофон (Кролевець), Дарія Собко, фортепіано (Кролевець)», – сказав Бережний.

Він поінформував, що також лауреатами цього конкурсу у 2016 році в номінації «Образотворче мистецтво» стали Таїсія Стаценко, монументальний живопис (Харків); Олена Шестеренко, прикладне мистецтво (Київ);  Богдана Ільєва, декоративно-прикладне мистецтво (Кам’янець -Подільський); Анастасія Кравчук, графічні роботи (Житомир).

У номінації «Народна творчість» лауреатами конкурсу серед інших стали Надія Кічула, народний спів (Черкаська ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка); Наталія Кіричук, домра (Волинська область); Іванна Мельник, бандура (Луцьк); ансамбль ложкарів «Веселі друзі» (Ромни); Іван Гнатів, цимбали (Луцьк); дует акордеоністів Михайла Свирида і Дикопавленка Артема (Полтава).

Окремо отримала відзнаку лауреата конкурсу «Нові імена України» у галузі літератури  Лідія

«Нові імена України» – мистецький проект, який було започатковано у 1991 році Українським фондом культури. Його мета – це виявлення та підтримка обдарованої молоді у галузях музики, літератури, образотворчого мистецтва і народної творчості.

Щорічно в рамках цього проекту проводиться однойменний Всеукраїнський огляд, в якому зазвичай беруть участь близько 150 виконавців віком від 6 до 18 років у різних номінаціях (вокалістів – до 20 років).

У 2016 році до відбіркової комісії цього конкурсу з різних областей було представлено близько 100 робіт.

http://telegraf.com.ua/ukraina/obshhestvo/2996526-konkurs-novyie-imena-ukrainyi-nazval-pobediteley.html

http://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2127315-konkurs-novi-imena-ukraini-nazvav-peremozciv.html

http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/F6DC2B2B-AF2B-F691-F0E5-5A75C5634B85/

http://novadoba.com.ua/33921-cherkaschanka-stala-laureatom-vseukrayinskogo-konkursu-novi-imena-ukrayiny.html

http://metod-kabinet.pp.ua/?p=227

ЧЕРКАСЬКІ ВОКАЛІСТИ ТА АНСАМБЛЬ ГІТАРИСТІВ СТАЛИ ПРИЗЕРАМИ ЛЬВІВСЬКОГО КОНКУРСУ “ГАЛИЦЬКІ САМОЦВІТИ”

http://procherk.info/news/7-cherkassy/47640-cherkaskij-ansambl-gitaristiv-stav-prizerom-lvivskogo-konkursu-galitski-samotsviti

http://metod-kabinet.pp.ua/?p=176   Листопад 7, 2016  Вельбой Олена Comments 0 Comment

З 29 по 31 жовтня відбувся ІІІ міжнародний фестиваль-конкурс хорового співу та інструментальної музики «Галицькі Самоцвіти» у м. Львові. Показати свою майстерність володіння різними музичними інструментами зібрались солісти, ансамблі та оркестри з різних куточків України. В фестивалі приймали участь біля 100 учасників зі всієї України. Це такі міста, як Київ, Харків, Черкаси, Хмельницький, Рівне, Маріуполь, Кривий Ріг, Одеса, Луцьк та багато інших.

Гідно представили місто Черкаси учні ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка, в інструментальному жанрі – ансамбль гітаристів молодших класів «Фанданго» (ІІІ місце) керівник Пархоменко В.В. та солісти – гітаристи  Діченко Олександра і Трощенко Софія (дипломанти), клас викладача Пархоменко В.В. Вокальний відділ представили учениці викладача Варавіної І.М., концертмейстер Рябоконь Л.П. з такими результатами:

І місце: Токова Анастасія, Жовта Вероніка  (ак. вокал)  

ІІ місце: Жовта Вероніка, Токова Анастасія  (ак. вокал) 

ІІІ місце: Озеран Ксенія  (ак. вокал)  

Дипломант: Алексєєва Дар’я  (ак. вокал)  

Учасник: Варавіна Діана  (скрипка) клас  викладача  Міщенко В.М.

Прослуховування та концерти органної  музики відбулись в історично відомому костьолі Марії Магдалени. Учні та викладачі прийняли участь у майстер-класах, які проводили журі фестивалю. Оцінювало конкурсантів компетентне журі під керівництвом Заслуженого артиста України, доцента Львівської національної музичної академії, декана оркестрового факультету Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка – Тараса Лазуркевича. Також до складу журі номінації інструментальне мистецтво увійшли: Оксана Адрейко – доктор педагогічних наук, професор кафедри скрипки Львівскої академії ім. М.В. Лисенка, кандидат мистецтвознавства, доцент, диригент оркестру народних інструментів. Молодій Ольга – Заслужена артистка України, доцент кафедри академічного та естрадного співу Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Лауреат численних пісенних конкурсів та фестивалів, м. Івано Франківськ. Ляшенко Руслан – художній керівник і диригент Львівського муніципального хору «Гомін», заступник директора Львівського училища культури і мистецтв, голова циклової комісії музично – теоретичних та хорових дисциплін, м. Львів та інші.

Діти були в захопленні  від мандрівок по старовинному місту, від старих, дивовижних вуличок та середньовічних храмів.  Відкриттям для них стала Львівська Національна художня галерея, з її різнобарвним та глибинним живописом, музика Петра Чайковського, яку з задоволенням учні слухали на опері «Іоланта» та загадкова органна музика, найбільшого органу в Україні.

 

 

http://www.rada.cherkassy.ua/ua/newsread.php?view=12106&s=1&s1=65

Черкаських викладачів шкіл естетичного виховання та їх учнів заохотили грошовими преміями

4 листопада 2016 року в приміщенні міськвиконкому відбулося  вручення Сертифікатів на отримання грошової винагороди викладачам за підготовку дітей-переможців міжнародних конкурсів і фестивалів  та  стипендій міського голови їхнім учням. Про це повідомляють у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

– Сьогодні сюди запрошені 17 переможців – найкращих вихованців шкіл естетичного виховання  і 4 викладачі, котрі підготували більше п’яти переможців міжнародних конкурсів і фестивалів. Розмір стипендій для вихованців становить 300 гривень на місяць і виплачується протягом навчального року, а нагорода педагогам – 5000 гривень. Учнів обирали  за поданням шкіл естетичного виховання. Колегія управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики  розглянула ці подання і визначила найкращих,  врахувавши кількість перемог, як у всеукраїнських, так і міжнародних конкурсах і фестивалях, – розповіла директор департаменту Марина Бакланова.

Привітали педагогів та вихованців міський голова Анатолій Бондаренко та його заступники Станіслав Овчаренко й Ігор Коломоєць. Вони вручили переможцям квіти та книжку «Провесінь надій» Василя Симоненка.

Анатолій Васильович висловив подяку як педагогам, які розвивають наших дітей,  за невтомну працю, так і переможцям, що прославляли наше місто на міжнародних і всеукраїнських конкурсах.

–  Наступного року ми й надалі розвиватимемо естетичні школи, не забудемо  і про придбання музичних інструментів,  зміцнення матеріально-технічної бази.  Оскільки діти мають високі результати, тож, і нам є для чого працювати, – наголосив міський голова Анатолій Бондаренко з побажанням більших перемог педагогам та їх вихованцям.

Серед відзначених була й директор Черкаської дитячої школи мистецтв Наталя Комарова, яка поділилася своїми враженнями:

–  Роблю свою справу  і намагаюся якнайбільше вкласти у вихованців. Приємно, що моя робота  відзначена. А зупинятися ми не збираємося. Ось із Києва  нещодавно привезли з міжнародного конкурсу «Крок до успіху» 10 перемог. Відзначені як наш ансамбль «ПЕРЛИНА», так і солісти. А в планах  –  братимемо участь у багатьох конкурсах.

Музичні вітання присутнім подарували вихованці Черкаської дитячої школи мистецтв.

Виплата грошової винагороди та стипендій здійснюється  за рахунок міської програми «Черкаські таланти».

Тож, цього дня були відзначені викладачі шкіл естетичного виховання – за високу професійну  підготовку учнів – переможців міжнародних конкурсів та фестивалів у 2015 – 2016 навчальному році:

Мусеровська Лідія Олексіївна – викладач Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка – ( 9 переможців);

Качор Надія Василівна  – викладач Черкаської дитячої музичної школи №3 (4 переможця);

Комарова Наталія Андріївна – директор  Черкаської дитячої школи мистецтв (8 переможців);

Явнанова Вікторія Заївна – викладач Черкаської дитячої музичної школи №5 (7 переможців).

Стипендію міського голови обдарованим дітям шкіл естетичного виховання міста з жовтня 2016 по травень 2017 року отримуватимуть:

 «За високі досягнення в музиці»:

Зайцева Анастасія – учениця Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В.Лисенка, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських конкурсів (3 міжнародних та 2 всеукраїнських перемоги);

Харченко Іван – учень Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка, неодноразовий переможець міжнародних та всеукраїнських конкурсів ( міжнародна та 4 всеукраїнських  перемог);

Панченко Іван – учень Черкаської дитячої музичної школи №2, неодноразовий переможець міжнародних та всеукраїнських конкурсів (2 міжнародні та 4 всеукраїнських перемог);

Головатюк Юлія – учениця Черкаської дитячої музичної школи №2,  неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (3 міжнародних та 5 всеукраїнських перемог);

Мороз Ірина – учениця Черкаської дитячої музичної школи №3,  неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів(4 міжнародні  та всеукраїнська перемога);

Панімаш Ірина – учениця Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських конкурсів (3 міжнародні  та 5 всеукраїнських перемог);

Сухановська Марина – учениця Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (3 міжнародні та 6  всеукраїнських перемог);

Мельцова Анастасія – учениця Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (2 міжнародні та 3 всеукраїнські перемоги);

Мельцов Гліб – учень Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразовийу переможець міжнародних та всеукраїнських конкурсів (2 міжнародні та 3 всеукраїнські перемоги);

Іванча Ангеліна – учениця Черкаської дитячої музичної школи №5, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських     конкурсів  (1 міжнародна та 6 всеукраїнських перемог);

Клейн Марія – учениця Черкаської дитячої музичної школи №5, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (3 міжнародних та 2 всеукраїнських перемоги);

Бондаренко Поліна – учениця Черкаської дитячої музичної школи №5, неодноразова переможниця міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (3 міжнародних та 2 всеукраїнських перемоги);

Савченко Нікіта – учень Черкаської дитячої музичної школи №5,  неодноразовий переможець міжнародних   конкурсів (міжнародна та 3 всеукраїнських перемоги).

Стипендію «За високі досягнення у вокальному мистецтві» вручено:

Токовій Анастасії – учениці Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка,  неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських конкурсів (2 міжнародних та 3 всеукраїнських перемоги);

Женжерусі Андрію – учню  Черкаської дитячої музичної школи №3,  неодноразовому переможцю міжнародних   конкурсів (3 міжнародних перемоги);

Жуковській Крістіні – учениці Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (2 міжнародних та 7 всеукраїнських перемог);

Кравець Софії  – учениці Черкаської дитячої  школи мистецтв, неодноразовій переможниці міжнародних та всеукраїнських  конкурсів (1 міжнародна та 4 всеукраїнських перемоги).

 

Мерією міста Черкаси визначено 4 викладача для Нагородження грошовою винагородою за підготовку дітей-переможців міжнародних конкурсів у 215/2016 навчальному році. Серед них викладач Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка Мусеровська Лідія Олексіївна. 

Вітаємо стипендіатів міського голови учнів Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка!

Стипендія «За високі досягнення в музиці»:

Зайцева Анастасія та Харченко Іван

Стипендія  «За високі досягнення у вокальному мистецтві»:

Токова Анастасія