Відділ оркестрових інструментів
Відділ оркестрових інструментів існує від дня заснування школи. На даний час на оркестровому відділі працює 9 викладачів та навчається 116 учнів. На відділі створено:
- Ансамбль скрипалів старших класів «Віола» (керівник Квітка І.І.) працює вже 63-й рік. Засновником та керівником на протязі 45 років був Сілкін Анатолій Федорович;
- Камерний оркестр учнів та викладачів (керівник Міщенко В.М.);
- Симфонічний оркестр (керівник Лісун О.О.);
- Камерний ансамбль «Експресія» (керівник Горбунова В.К. );
- Ансамбль скрипалів молодших класів «Музичні перлинки» (керів. Тихомірова Т.М.);
- Квінтет скрипалів (керівник Нагорна Г.М.).
За цей час багато учнів відділу продовжили навчання в Черкаському музичному училищі ім. С.С.Гулака-Артемовського, Київському інституті музики ім. Р.М. Глієра, Київському Національному Університеті Театру, Кіно і Телебачення ім.. І.К.Карпенка-Карого, Київський національний університет культури і мистецтв та Київській Академії мистецтв, є артистами оркестрів та ансамблів як в Україні, так і за її межами, викладають в навчальних закладах.
Історія відділу.
Відділ оркестрових інструментів існує від дня заснування школи.
У післявоєнні роки на відділі працювали Сілкін А.Ф., Польський Я.Л., Фідель Л.М., Трохименко П.С. Значними досягненнями була позначена робота Русановської Л.М., Овчаренко Н.Х., Ходас С.П.
![Ансамбль скрипалів викл. Сілкін А.Ф. 1958 р. Ансамбль скрипалів викл. Сілкін А.Ф. 1958 р.](http://music-school-1.ck.ua/wp-content/gallery/cache/92__500x_01.jpg)
Ансамбль скрипалів, викл. Сілкін А.Ф., 1958 р.
В 1971 році Заслуженим працівником культури України Штейнманом Аркадієм Семеновичем був створений Камерний оркестр на базі Черкаської дитячої музичної школи № 1 з викладачів оркестрового відділу. А в 1984 році президією правління Музичного товариства УРСР присвоєно почесне звання «Народного». Популярність оркестру велика, його концерти відбувалися майже у всіх районах області. За творчою путівкою Музичного товариства він виступав у Києві, Кишиневі, Москві. Камерний оркестр – учасник багатьох конкурсів, оглядів, фестивалів. Майстерність музикантів відзначено на огляді художніх колективів Музичного товариства УРСР, де він посів ІІ місце в республіці. Серед нагород – Грамота Міністерства культури УРСР, ВДНХ України, Диплом Великого театру Союзу РСР.
![Диплом народного камерного оркестру Диплом народного камерного оркестру](http://music-school-1.ck.ua/wp-content/gallery/cache/94__250x_diplom.jpg)
Народний камерний оркестр є Лауреатом другого Всесоюзного фестивалю народної творчості. Колектив неодноразово виступав по обласному і республіканському радіо, двічі знімався в фільмах. Нещодавно колектив святкував 40-річчя з дня заснування , в стінах школи та на сцені Художнього музею міста були дані урочисті концерти.
У середині 90 років ХХ століття у школі навчалося приблизно 960 учнів, 200 з них – навчалося на оркестровому відділі.