Черкаська музична школа #1 ім. М.В.Лисенка.

Відділ музично-теоретичних дисциплін

Діяльність відділу музично-теоретичних дисциплін пов’язана з життям музичної школи, її становленням, розвитком та майбутнім. На початку існування музичної школи в ній викладалися предмети сольфеджіо та теорія музики. Датою створення музично-теоретичного відділу можна вважати 1952 рік. В той час на відділі працювали викладачі Грінблат М.І. та Зінченко В.О., який і очолив відділ.

Предмет музична література з’явився в 1954 році, що остаточно завершило формування теоретичного відділу, де викладалися предмети: сольфеджіо, музична література, хор. В 1984 році на відділі починає викладатися новий предмет – композиція.

В різний час на музично-теоретичному відділі плідно працювали викладачі: Захарченко Е.Г., Сергієць Ніна Антонівна, Воробйова Л.О., Молчанова Г.К., Свєшнікова Т.Г., Стуліна Лариса Володимирівна, Полторан І.М., Самарська Т.О., Макарова І.А., Красавіна Лариса Миколаївна, Козак І.В., Бєляєва Т.А., Щербіна І.М.

На даний час на музично-теоретичному відділі працюють викладачі – теоретики, які продовжують традиції професійної майстерності старшого покоління. За довгі роки існування музично-теоретичного відділу, його очолювали і плідно працювали Захарченко Едуард Гаврилович, Сергієць Ніна Антонівна, Красавіна Лариса Миколаївна.

З 2002 року відділом завідувала «викладач-методист» з великим досвідом Стуліна Лариса Володимирівна, з 2012 року відділом завідує Полтавець Лілія Георгіївна, також на відділі працюють «викладач-методист» Мусеровська Лідія Олексіївна, «старший викладач» Сергієць Ніна Антонівна та Лещенко Ольга Максимівна, викладачі Тищенко Ірина Петрівна, Остапенко Віра Павлівна, Кузьменко Олена Петрівна.

За весь період існування на теоретичному відділі склалися певні традиції викладання теоретичних предметів та виховання учнів. Викладачі-теоретики прагнуть зробити свої уроки цікавими, захоплюючими та творчими. Вони допомагають учням ввійти в світ великого музичного мистецтва, навчити їх любити та розуміти музику, прагнуть виховати музичний смак.

Робота відділу завжди була різноманітною та творчою. Багато років на відділі проводяться музично-теоретичні олімпіади, конкурси диктантів та читання нот з листка. Учні відділу гідно представляють школу на обласних конкурсах та музично-теоретичних олімпіадах, постійно займають призові місця.

Викладачі–теоретики весь час підвищують свою майстерність, беручи участь в обласних методичних об’єднаннях, проходять курси підвищення кваліфікації, проводять відкриті уроки та методичні доповіді не тільки у своєму колективі, але й на обласних методичних об’єднаннях. Досвід наших викладачів високо цінується викладачами – теоретиками міста та області.

Викладачі з сольфеджіо Сергієць Н.А. та Тищенко І.П. розробили тематичні плани за новою програмою. Викладачі музичної літератури беруть активну участь в пропаганді музичного мистецтва, постійно проводять цікаві, пізнавальні лекції – концерти в «Дитячій філармонії».

За сприяння дирекції нашої школи, була придбана відео та аудіо апаратура, яка допомагає проводити уроки музичної літератури на сучасному рівні.

Багато випускників Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В.Лисенка продовжили навчання в середніх та вищих мистецьких закладах, а потім повернулися до рідної школи і працюють на музично-теоретичному відділі. Це Стуліна Лариса Володимирівна, Полтавець Лілія Георгіївна, Остапенко Віра Павлівна, Кузьменко Олена Петрівна, Тищенко Ірина Петрівна.

Багаторічна діяльність викладачів відділу була відзначена нагородами міського, обласного рівнів. Викладач-методист Красавіна Л.М. стала Лауреатом І обласного конкурсу «Кращий викладач року» – 1998 рік, була нагороджена Грамотою Міністерства культури України. Викладач-методист музичної літератури Стуліна Л.В. була відзначена Грамотою Міністерства культури України 2010 року.