Стажування учнівської молоді
Стажування учнівської молоді в рамках проекту Черкаської міської ради у Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка
Діти познайомилися з історією школи, роботою та специфікою закладу культури, обов’язками адміністрації, поточним графіком роботи працівників, завданнями та результатами діяльності, мистецькими проектами школи, конкурсною та концертною діяльністю школи.
Директорка школи, Заслужений працівник культури України Юлія Темченко провела екскурсію навчальними класами , ознайомила з освітнім процесом мистецького закладу, розказала про структуру та роботу кожного відділу, спеціалізації, освітні та навчальні програми, за якими працює заклад, про наявний контингент учнів та штатний склад педагогічного та адміністративно- технічного персоналу школи, повноваження адміністрації, про ситуації щодо розв’язування та вирішення питань сьогодення комунального закладу в умовах военного часу.
Діти з задоволенням відвідали уроки, побачили різні форми роботи та познайомилися з музичними інструментами, задавали питання щодо специфіки роботи директора та функціонування закладу.
https://www.facebook.com/875084152645047/photos/a.1051321388354655/2459525984200848/
Нагородження мером м. Черкаси викладачів та учнів-стипендіатів Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка
09 листопада 2022 року мер м. Черкаси Анатолій Бондаренконагороджував учнів-переможців: “Мистецькі школи Черкас багаті на обдарованих, креативних та прогресивних учнів, які здобувають призові місця на престижних конкурсах і цим демонструють міць української нації. Сьогодні із приємністю вручив 26 сертифікатів на отримання стипендії міського голови переможцям міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Цього року ми збільшили її розмір удвічі: тепер кожного місяця вихованці мистецьких шкіл отримуватимуть 2 тисячі гривень. Безумовно, велика заслуга в досягненнях кожної дитини належить і їхнім викладачам, які помічають їхні здібності та працюють із ними. Тож за професійному підготовку переможців дев’ять викладачів мистецьких навчальних закладів отримають грошову винагороду в розмірі п’ять тисяч гривень. Ми пишаємось кожним із вас. Ви – наша гордість та наше майбутнє.”
Сьогодні щиро радіємо за викладачів нашої школи Лідію Мусеровську, Любов Козлову, Наталію Смоляр та Віру Міщенко, які отримали премії від міського голови Анатолія Бондаренка за високі досягнення в 2021-2022 навчальному році! В день працівника культури заслужено оцінено вклад в розвиток культури, міста, вихованців школи та безумовно успіх, престиж та рейтинг нашої школи!!! Дякуємо за професійність, за плідну педагогічну діяльність, за душу, серце дароване дітям! Вітання та Перемоги!
Нагородження мером м. Черкаси викладача Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка медаллю “За сумлінну працю”
Приємною подією для школи стало нагородження медаллю “За сумлінну працю” викладача школи, черкаського композитора Сергія Нікітіна від міського голови Анатолія Бондаренка в ході урочистостей до Дня працівника культури України! Творча душа черкаського композитора Сергія Анатолійовича підкорила свою музу до створення ліричних романтичних та патріотичних музичних творів. Справжні людські цінності: кохання, любов до рідної землі, батьків, ближнього, відгуки сьогодення відображаються у кожному опусі митця. У творчому тандемі з черкаською поетесою Ольгою Маськовою написані кілька десятків вокальних творів, деякі з яких знайшли особливе місце у репертуарі українських музикантів та у серцях слухачів. Серед них: пісні “Україна”, “Тримайтеся, люди”, “Лелека” та інші.
Викладач та композитор Сергій Нікітін багато років працює в Черкаській ДМШ №1 ім.М.В.Лисенка і у своєму композиторському доробку має більше 300 творів, серед яких і твори для дітей та юнацтва, які із задоволенням виконують твори С.Нікітіна на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, здобуваючи перемоги. Вітаємо та бажаємо нових творчих успішних проектів!
У Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка розпочала роботу літня підготовча студія “АМАДЕЙка” для для дітей початківців будь якого віку
Черкаська дитяча музична школа ім. М.В. Лисенка запрошує вас відвідати літню студію “АМАДЕЙка” на безоплатній основі для початківців будь-якого віку! В студії проводяться комплексні індивідуальні уроки як для новачків без попередньої підготовки (з нуля), так і для тих, хто має бажання удосконалити та покращити свої навички гри. У нашій студії “АМАДЕЙка” легко заграє кожен, хто бажає здійснити цю мрію! Попередня реєстрація за телефоном 37-05-80
Продовжується проект День відкритих дверей у Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка
Продовжується проект “День відкритих дверей”. Сьогодні до нас завітали вихованці приватного садочку “АБЕТКА” на екскурсію та знайомство зі світом музичних інструментів. Дітки змогли прослухати музичні інстументи на концерті, а потім ознайомитися з усіма інструментами очно, вже ближче.
Наші учні в “Бібліокафе на Хрещатику”
Черкаська міська Бібліотека 04 червня 2022 року розпочала літню акцію “Бібліокафе на Хрещатику”, яка триватиме протягом літа щосуботи. Черкаські письменники, музиканти, художники і звісно ж, бібліотекарі, спілкувались з черкасцями та гостями міста, влаштовували книжкові та мистецькі виставки, майстер-класи та зони розваг для дітей. Викладач сольного співу нашої школи Орина Гужва та її вихованка Валерія Кучер долучилися до концертної програми та виступили з естрадним репертуаром. В цей непростий час для людей важливе спілкування і підтримка, яку ми намагаємось їм надати.
Святковий випускний вечір пройшов у Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка
03 червня 2022 року провели 99-й випускний нашої школи! 58 вихованців першої музичної школи отримали Свідоцтва про позашкільну освіту, з них 20 учнів Свідоцтва з відзнакою, Похвальні листи за відмінне навчання, а найбільш активні учні отримали Подяки за концертно-кункурсну діяльність та високі досягнення! Нажаль не всі учні мали змогу бути присутні на випускному урочистому врученні свідоцтв, але ми обов’язково вручимо їм Свідоцтва при поверненні в Україну! Згідно рішення педагогічної ради від 26 травня 2022 року “Свідоцтво з відзнакою”, про закінчення Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка у 2021-2022 навчальному році вручені:
Дмітрієвій Каріні Володимирівні
синтезатор
Ахмедовій Аріні Рамісівні
фортепіано
Барчан Софії Ростиславівні
фортепіано
Гладкій Ірині
Андріївні
фортепіано
Доценко Галині Владиславівні
фортепіано
Кандаловій Катерині Валеріївні
фортепіано
Ковальчук Марії Володимирівні
фортепіано
Шалуновій Дарині Олександрівні
фортепіано
Шинкарьовій Вероніці Володимирівні
фортепіано
Бережнову Станіславу Ігоровичу
гітара
Переверову Павлу Михайловичу
кларнет
Переверову Павлу Михайловичу
ударні
Гладкій Ірині Андріївні
академічний спів
Голубєвій Карині Артурівні
академ.спів
Переверову Павлу Михайловичу
академ.спів
Токовій Анастасії Олександрівні
академ.спів
Шинкарьовій Вероніці Володимирівні
академ.спів
Дмітрієвій Каріні Володимирівні
естрадний спів
Мейстер Марії Валентинівні
естрадний спів
Данчишен Анастасії Олександрівні
хоровий спів
Також видано Свідоцтва про закінчення Черкаської ДМШ №1 у 2021-2022 н.р.:
Батіщевій Соломії Сергіївні
фортепіано
Бекірову Максиму Володимировичу
фортепіано
Гапоненко Віталію Євгенійовичу
фортепіано
Гринюкову Арсенію Андрійовичу
фортепіано
Ґудзью Богдану Руслановичу
фортепіано
Дюкановій Анні Юріївні
фортепіано
Зайченко Єві Володимирівні
фортепіано
Коваль Анастасії Олександрівні
фортепіано
Кошовій Ангеліні Олександрівні
фортепіано
Маліченко Олександрі Юріївні
фортепіано
Нечушкіній Даріні Геннадіївні
фортепіано
Нікітіній Марії Олексіївні
фортепіано
Остроушко Діані Сергіївні
фортепіано
Остроушко Кірі Сергіївні
фортепіано
Скобіній Софії Романівні
фортепіано
Суворову Юрію Вікторовичу
фортепіано
Харь Єлизаветі Федорівні
фортепіано
Черненко Аріні Іванівні
фортепіано
Шамовій Маргариті Олексіївні
фортепіано
Жиленко Вероніці Валеріївні
скрипка
Зіменко Маргариті Олександрівні
скрипка
Кучеру Дмитру Олександровичу
скрипка
Простибоженко Віталію Леонідовичу
скрипка
Шепель Дарії Павлівні
скрипка
Литвину Нікіті Сергійовичу
бандура
Калугіну Юрію Костянтиновичу
баян
Чурієвій Меланії Олексіївні
баян
Івановій Марині Михайлівні
гітара
Лозовій Ярославі Олегівні
гітара
Лукашенку Олексію Олеговичу
гітара
Черватюку Богдану Вадимовичу
гітара
Ковтуну Нікіті Олександровичу
електрогітара
Азязову Івану Романовичу
флейта
Кучеренко Софії Вадимівні
саксофон
Коломієць Ніні Анатоліївні
академ.спів
Ільченко Владі Олександрівні
естрадний спів
Кучер Валерії Віталіївні
естрадний спів
Гуртовій Аліні Анатоліївні
хоровий спів
Нагороджено похвальними листами за активну концертно – конкурсну діяльність:
І фортепіанний відділ:
✨Гудзя Богдана
фортепіано
✨НечушкінуДаріну
фортепіано
✨Харь Єлизавету
фортепіано
ІІ фортепіанний відділ :
✨Черненко Аріну фортепіано
Відділ народних інструментів:
✨Литвина Нікіту бандура
✨Калугіна Юрія баян
✨Чурієву Меланію баян
✨Іванову Марину гітара
✨Лозову Ярославу гітара
✨Лукашенка Олексія
гітара
✨Черватюка Богдана
гітара
Відділ хорового та сольного співу:
✨Ільченко Владу
естрадний спів
✨Коломієць Ніну
академічний спів
Відділ оркестрових інструментів:
✨Жиленко Вероніку
скрипка
✨Зіменко Маргариту
скрипка
✨Кучера Дмитра скрипка
✨Простибоженко Віталія скрипка
✨Шепель Дарію скрипка
Відділ духових та ударних інструментів:
✨Кучеренко Софію
саксофон
Нагороджено Похвальними листами за активну участь у конкурсах та музично – теоретичних олімпіадах наступних здобувачів освіти:
І фортепіанний відділ:
✨Дюканову Анну
фортепіано
Відділ хорового та сольного співу:
✨Данчишен Анастасію
хоровий спів!!!
ВІТАЄМО!
“Ми бажаємо щоб наші діти були щасливими! Заради цього все, що ми робимо! Світлини 99-го випуску нашої школи ще довго будуть нагадувати нам усміхнені обличчя дітей та їх батьків, щасливі миттєвості! Дякуємо Лесі Рябоконь за чудові фотомитті. Наші випускники прощалися зі школою, але тепер музика в їх серцях назавжди! Вітаємо з закінченням музичної школи та бажаємо мирного майбуття та щасливої долі! Нехай дорога ваша буде завжди успішною та безхмарною, адже ви того гідні!- каже директор школи Юлія ТЕМЧЕНКО.
День відкритих дверей пройшов у Черкаській дитячій музичній школі № 1 ім. М.В. Лисенка
01 червня традиційна дата для проведення заходів, пов’язаних з захистом дитинства. Сьогодні наша школа сумісно с “SOVA kid’s space” провели день відкритих дверей для малюків 5-6 рочків. В концертному залі учні та викладачі школи подарували “музичний комплімент” маленьким глядачам та їх вихователям, батькам. Радували щирі оплески та зацікавлені очі дітей, які вперше бачили музичні інструменти та потім мали можливість ближче ознайомитися з кожним інструментом та поспілкуватися з окремими викладачами. Вдячні власниці приватного садочку SOVA kid’s space Валерії Шинкарьовій за співпрацю та розуміння спільної справи. Подяка всім викладачам школи за радушний прийом та музичну екскурсію в школі.
Консультації по набору на навчання до Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М.В. Лисенка
В умовах війни: Черкаська музична школа відновила навчання
https://suspilne.media/229856-v-umovah-vijni-cerkaska-muzicna-skola-vidnovila-navcanna/
Викладачі однієї з черкаських музичних шкіл продовжили навчання учнів в умовах воєнного стану. Сприяли цьому і прохання батьків, які через повномасштабну війну вивезли дітей за кордон, але заняття вирішили не припиняти. У школі практикують різні форми навчання, розповіла Суспільному директорка Юлія ТЕМЧЕНКО. Викладач гітари Сергій РЯБОКОНЬ нині разом з усіма учнями вивчають Гімн України. Учень 4 класу Іван Габер розповів, що знайшов нескладну обробку, щоб також навчитися грати Гімн.За словами викладача, вивченням саме цього твору вирішив поліпшити дітям настрій.
У викладача 19 учнів, з них шестеро виїхали за кордон. З кожним нині займається. Деякі труднощі виникають із найменшими: “У нас така специфіка, ми ж музиканти. Краще, коли наживо, на інструменті. Дуже важко з маленькими дітками, бо у великих діток є багаж знань якийсь, і постановка апарата, все це сформовано, з цими дітьми набагато легше. А от з маленькими важко, але доводиться так”, – прокоментував Сергій Рябоконь. За словами викладача, з початку повномасштабної війни вони не пропустили жодного заняття.
“Найголовніше, що від цієї ситуації (ред. – війни) треба відволікти дітей, тому що музика дуже допомагає в цьому. Тим більше ми взяли такий репертуар, взяли Гімн, і це настільки надихає. У мене є учні, які займаються сім’ями. Наприклад у Вані сестричка співає: він грає, вона співає. І вже спробували — дует дуже класний”, – розповів викладач гітари.
Учень Іван Габер розповів, що його музика відволікає від війни: “Чесно, музика дуже відволікає від війни та думок про неї. На тиждень у мене по два – три заняття”.
Заступник директора з навчально-методичної роботи, викладачка скрипки Тетяна ТИХОМІРОВА займається зі своєю ученицею, яка нині перебуває в Німеччині. Педагогиня розповіла, що вже доводилося займатися з учнями онлайн під час карантину, тож такі заняття для них звичні.
Викладачка скрипки Тетяна Тихомірова: “Зв’язок із Європою дуже гарний, уроки проходять, вони нас чують добре, я можу на інструменті показати якісь помилки, які дитина робить. Батьки теж задоволені, що ми все-таки займаємося з дітьми, бо музика відволікає в такий тяжкий час, в час війни”, – прокоментувала вона.
Урок сольфеджіо проводила викладачка Ірина КОРНЕЄВА. На урок онлайн з’явилися майже всі учні: 11 із 12. Третина дітей виїхала з країни, решта – залишилася, розповіла педагогиня. Викладачка сольфеджіо та музичної літератури Ірина Корнеєва: “Музика взагалі-то дистанційно – це, щоб ми ноти не забули та щоб ми не забули, що таке сольфеджіо. Тому що диктант важко писати, слуховий аналіз – це основа сольфеджіо, важко писати. Але стараємося. Тому що музика – це розрядка, і будь-який психолог вам скаже, що в такому стані психологічно важкому, діти, якщо займаються чимось, що було в мирному житті, для них – це дуже гарно”, – розповіла Ірина Корнеєва.
За словами директорки музичної школи Юлії ТЕМЧЕНКО, 85% дітей, які займалися в музичній школі до повномасштабної війни, змогли продовжити навчання.
Директорка музичної школи Юлія Темченко: “Дійсно, дистанційне навчання в мистецьких школах – це було складне завдання, але ми випрацювали окреме положення для такої форми. У нас діє і змішана форма навчання, і дистанційна форма навчання, і ми плануємо завершити навчальний рік із загальноосвітніми школами разом 01 червня і таки плануємо провести випускний”, – прокоментувала керівниця.
За словами Юлії ТЕМЧЕНКО, нікого із навчального закладу не відраховуватимуть, очікують на повернення кожного учня.
Освітній процес в період воєнного стану в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
“Життя триває, приносить нові зміни та виклики, які потребують швидкого реагування. Напередодні поновлення освітнього процесу викладачі школи зібралися в закладі для прийняття рішення по складних питаннях, які виникли в освітньому процесі в період военного часу. Війна зупинила звичний ритм життя, і ми вимушено переносимо наші творчі проекти на мирний час, після Перемоги! Нас чекають випускні іспити, міській скрипковий конкурс “Кампанелла”, ІІ Всеукраїнський конкурс “Bravo viola”, тиждень присвячений 180-річчя композитора Миколи Лисенка, методичний проект ,”Викладацька майстерня”, ювілейні концерти ансамблів “Кобзарик” та “ЮНА”, 15-річчя відділу вокального та хорового співу, щорічний творчій звіт нашої школи перед громадою міста… Все це буде! А ще колектив з задоволенням привітав з ювілеями наших колег Віру Міщенко, Володимира Сухенка та настроювача Віктора Безрукавого! Наша велика педагогічна родина бажає вам здоров’я, миру, творчих перемог в професійній діяльності та всім нам Перемоги” – зазначила директор школи Юлія ТЕМЧЕНКО.
Майстер-клас в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
27 вересня 2021 року для професійних музикантів-вокалістів м.Черкаси був надзвичайно плідний та цікавий. Департамент освіти та гуманітарної політики сумісно з завідуючою відділом хорового та сольного співу Іриною Варавіною та викладачем відділу Лідією Мусеровською в концертному залі Черкаської ДМШ №1 ім. М.В. Лисенка організували для викладачів мистецьких шкіл майстер-клас Заслуженої артистки України, доцента, завідувачки кафедри академічного співу та хорового диригування Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра – Боровик Світлани Йосипівни. Учні академії показали свою майстерність та виконали класичні твори та твори українських композиторів. Також Світлана Йосипівна прослухала талановитих дітей Черкащини та дала професійні та конструктивні поради щодо вокального розвитку учнів. Дуже вдячні за ідею методичного заходу Мусеровській Лідії Олексіївні, який став значною подією для викладачів міста. Сподіваємось і надалі на співпрацю з департаментом освіти та гуманітарної політики ЧМР щодо організації заходів за участю видатних та цікавих особистостей, тим самим допомагати викладачам міста підвищувати свій професійний рівень.
Міжшкільне методичне об’єднання секції оркестрових інструментів в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
Міжшкільне методичне об’єднання відділу оркестрових інструментів відбулося сьогодні в концертній залі нашої школи. Презентація збірки скрипкових творів в обробці викладача ЧДМШ №2 Атомась О.А. нікого не залишила байдужим! Учні викладача ЧДМШ №1 ім. М.В. Лисенка Ганни Миколаївни Нагорної та ЧДМШ №2 Ольги Анатоліївни Атомась проілюстрували нові твори для солістів та ансамблів. Свіжий репертуар – це завжди знахідка для викладачів.
«Створення сімейних ансамблів і ансамблів з учнів класу, як метод мотивації навчання та засіб поліпшення мікроклімату в середині класу і сім’ї»- методична розробка, яку представила сьогодні на відділі оркестрових інструментів Нагорна Г.М.. Змістовно,цікаво, а головне сучасно, про те, як музикування може стати досугом для всієї сім’ї.
Відкриття пам’ятного знаку на фасаді Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка
01 вересня 2021 року о 15.00 відкрито пам’ятний знак видатному українському композитору, диригенту, громадському діячу Миколі Лисенку. Меморіальний знак встановлено на фасаді Черкаської ДМШ №1 ім.М.В.Лисенка.
Пам’ятний знак створений на грантові кошти – грант виграний Черкаською ДМШ №1 ім.М.В.Лисенка в 2020 році та втілений у життя напередодні навчального року на свято 01 вересня. Автором роботи став Заслужений художник України Іван Йосипович Лавриненко, талановитий митець, роботи якого відомі багатьом українцям.
Поява меморіального знаку саме на фасаді першої музичної школи не є випадковою, оскільки з 2004 року навчальний заклад носить ім’я видатного композитора. Крім того, в свій час Микола Лисенко приїжджав в наше місто з концертом хорового колективу в якості диригента, композитор зупинявся саме в будівлі сьогоднішній музичної школи, адже в той час це були готельні номери.
На церемонії відкриття виступив хоровий колектив “Канон” під керівництвом Євгена Валовенка з твором Миколи Лисенка “Молитва”.
Учень Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В. Лисенка приймав участь в благодійному заході “Дитя ЧЕ Concert”
Талановиті діти з усієї області виступили разом із зірками українського шоу-бізнесу в межах “Дитя ЧЕ Concert”. Захід мав благодійну мету.
Цей концерт відбувся 26.08.2021 за ініціативи та підтримки голови ОДА Олександра Скічка та його дружини Єлизавети Юрушевої, а також ГО “Сила дівчат”. Участь у ньому взяли пів сотні дітей. Нашу школу представляв Дмитро Нікітін (ударні інструменти)- талановитий учень викладача Олександра Черкашина! На одній сцені із зірками діти змогли розкрити свої таланти та допомогти новонародженим. За кошти від продажу квитків буде придбано інкубатор для новонароджених у Золотоніську багатопрофільну лікарню, а також інфузомат в обласний Неонатальний центр.
Випускний 2021 в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
04 червня 2021 року у концертній залі ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка панувала особлива святкова атмосфера – 98-й випуск! Випускники фортепіанних відділів та відділу духових та ударних інструментів 2021 року у гарному настрої, посміхаючись, очікували вручення Свідоцтва.
Їх вітали викладачі, батьки, ті, хто був поряд всі роки навчання, хто підтримував і надихав. В обстановці доброзичливості, радості, приємного очікування, урочистості пролунав фінальний концертний виступ кращих випускників відділів. Проминули 8 років навчання насичених цікавими подіями і досягненнями.
Документ про закінчення школи вручав директор закладу – директор ДМШ №1ім.М.В.Лисенка Юлія Сергіївна Темченко. Традиційно, першими Свідоцтва одержали учні, які, були більш наполегливими, більш цілеспрямованими, які зробили трішечки більше від своїх сил – “переможці над собою”! Похвальними листами за відмінне навчання та активну конкурсну і концертну діяльність отримали учні, що неодноразово посіли призові місця на конкурсах різних рівнів, виступали в концертних творчих колективах школи.
Щирі виступи пролунали від батьків випускників Ольги Миколаївни Варавіної та Володимира Андрійовича Пожара. Вони висловили повагу та велику вдячність викладачам школи за виховання в дітях наснаги, наполегливості, вміння долати перешкоди. І якщо не всі з випускників стануть музикантами, навчання у ДМШ №1 ім.М.В.Лисенка запам’ятається щирим оточенням, позитивним настроєм, і батьки та учні від усього серця подякували викладачам, концертмейстерам, адміністрації ДМШ №1 ім. М.В.Лисенка за професійність, педагогічний досвід, за той дар, який наші діти пронесуть крізь роки – любов до музики.
Багато квітів, усмішок, добрих побажань. І трохи суму. Таким згадуватиметься випускний 4 червня 2021 року.
«Посвята в юні музиканти» в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
23 лютого 2021 року в концертному залі школи відбулась “Посвята в юні музиканти” на відділі народних інструментів. Свій перший концертний виступ продемонстрували учні, які обрали навчання на баяні, акордеоні, бандурі, гітарі та домрі! Вітаємо юних талантів з початком творчого шляху, подальших вам успіхів, натхнення і старання на цій стежці! Дякуємо організатору концерту Вадиму Пархоменко та ведучій заходу- Людмилі Квартальовій!.
«Цифрові навички педагогічних працівників в умовах дистанційного навчання» в Черкаській дитячій музичній школі №1 ім. М.В. Лисенка
Сьогодні, 18.02.2021 року, за планом роботи школи плідно та змістовно провели в Zoom загальношкільні педагогічні читання на тему: «Цифрові навички педагогічних працівників в умовах дистанційного навчання». Доповідачами виступили викладачі та концертмейстер школи з напрацюваннями по кожній спеціалізації з показом та презентаціями своєї роботи : Варавіна І.М., Нагорна Г.М., Корнеєва І.Л., Мусеровська Л.О., Чернявська І.В.. Наприкінці читань відбулися активні дебати та обмін досвідом між педагогічними працівниками школи. Щорічні педагогічні читання є багаторічним традиційним методичним заходом, який кожного року проходить в цікавій формі та дає можливість професійного спілкування.
Спільний проект Черкаської дитячої музичної школи №1 ім. М.В.Лисенка та Черкаської дитячої художньої школи ім. Д. Нарбута “Класичні твори. Музика Європи”
11 лютого 2021 року, не зважаючи на всі погодні умови відбувся спільний проект дитячої музичної школи №1 ім. М.В.Лисенка і художньої школи ім. Д. Нарбута “Класичні твори. Музика Європи”. Виставка робіт вихованців школи і музичні твори І.С.Баха, В.А.Моцарта, Н. Паганіні, М. Клементі, Дж Перголезі створили піднесену творчу атмосферу! Спільні проекти нашіх шкіл кожного разу приносять позитив та демонструють професійну єдність та важливість естетичного виховання дітей!
16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”
8 нових бандур отримала Черкаська дитяча музична школа № 1 ім. М.В. Лисенка
Довгоочікувані бандури саме під Новий рік! Нарешті оновили фонд наших інструментів за рахунок коштів місцевого бюджету – закупили 8 бандур виробництва фабрики “Плеяда” міста Чернігів! Дякуємо департаменту освіти та гуманітарної політики та депутатському корпусу Черкаської міської ради за пріоритет розвитку та ідею оновлення музичного фонду мистецьких шкіл міста! Знаємо що нові інструменти в руках нашіх викладачів та учнів будуть служити розвитку бандурного мистецтва нашої країни та задля популяризації прекрасного українського інструменту!
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ СОЛЬНОГО СПІВУ Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка
07 грудня відбувся обласний конкурс сольного співу для учнів мистецьких шкіл області. Конкурс проходив дистанційно, шляхом перегляду відеозаписів. Оцінювалися виступи конкурсантів у трьох номінаціях – академічний спів, народний спів, естрадний спів. Цього року у конкурсі взяли участь 56 юних вокалістів з 19 шкіл області. Журі конкурсу складалося з викладачів Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського: Кладій С.В., Красавіної Л.М. та Рожкової О.А.
Отже найкращими виявилися:
Академічний спів
І місце
Веліханова Заріна – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.
Голубєва Карина – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.
Гладкій Ірина – викл. Варавіна І.М., конц. Рябоконь Л.П.
ІІ місце
Нечушкіна Дарина – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.
ІІІ місце
Переверов Павло – викл. Мусеровська Л.О., конц. Оношко Н.В.
Шинкарьова Вероніка – викл. Мусеровська Л.О., конц. Кусюмова М.В.
Коломієць Єфросінія – викл. Курій О.В., конц. Лєпілін Ю.В.
Естрадний спів
І місце
Дмітрієва Каріна – викл. Курій О.В.
ІІІ місце
Ковальчук Марія – викл. Курій О.В.
26 листопада 2020 року на базі Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка відбулася методична доповідь концертмейстера школи Кусюмової Марини Вікторівни
Сьогодні, 26 листопада 2020 року, в дружній атмосфері концертного залу Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка відбулася методична доповідь концертмейстера школи Кусюмової Марини Вікторівни, відділу концертмейстерства та предмету за вибором, на тему: «Концертмейстер з великої літери». Були представлені кращі концертні виступи провідних музикантів та концертмейстерів за допомогою відеоряду, а також в повній мірі розкрито тему клопіткої та творчої роботи концертмейстера з учнями в музичній школі. Доповідь сприяла жвавому та натхненному обговоренню теми, що надихає до подальшої плідно праці на музичній ниві мистецтва.
28 жовтня 2020 року на базі Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В. Лисенка відбувся обласний семінар викладачів музично-теоретичних дисциплін
28 жовтня 2020 року на базі нашої школи відбувся обласний семінар викладачів музично-теоретичних дисциплін. Колегам-теоретикам була представлена конкурсно-розважальна програма «Веселе сольфеджіо», яку підготувала і провела викладач ЧДМШ №1 ім. М.В. Лисенка Ірина Леонідівна Корнеєва .«Веселе сольфеджіо» розроблене з використанням інтерактивної дошки, тому викладачам-теоретикам було цікаво самим взяти участь у цій грі: три колеги стали членами журі, інші поділилися на дві команди «Легато» і «Скрипковий ключ».
Під час змагання Корнеєва І.Л. розповідала про різні завдання, як вони використовуються на уроках сольфеджіо в різних класах. Особливо сподобалася колегам ідея завдань «Конкурс капітанів», де потрібно скласти запропоновану мелодію з 8 порізаних тактів; конкурс «Визначити», зроблений на платформі ресурсу learningapps.org; конкурс «Дзвінкі монетки», який таку складну форму роботи, як слуховий аналіз, робить веселим і бажаним.
Одна година конкурсу пролетіла непомітно. Останнє завдання програми «Співаночки» – заспівати номер із супроводом – остаточно закріпив гарний настрій і надихнув на подальшу плідну роботу викладачів музично-теоретичних дисциплін.